Zajęcia sportowe UKS 

Poniedziałek 13:40 - 14:25 
klasy IV - VI
Środa            14:30 - 16:00 
klasy VII i gimnazjalne
Czwartek      12:45 - 13:30 
klasy I - III

19 marca wybraliśmy się na Mistrzostwa Regionu w unihokeju chłopców. Podczas losowania jako wicemistrzowie z tamtego roku zostaliśmy rozstawieni razem z drużyną Łochowa, która oprócz mistrzostwa regionu w tamtym roku wygrała również mistrzostwa województwa. Swoją grupę pomimo jednego słabszego meczu wygraliśmy i awansowaliśmy do najlepszej 4 zawodów. W grupie finałowej pokonaliśmy drużynę z Wilgi Miastków co praktycznie gwarantowało nam drugie miejsce.
O pierwsze miejsce zmierzyliśmy się z niepokonaną drużyną z Łochowa. Drużyna ta w całym turnieju nie straciła żadnej bramki i w poprzednich meczach spokojnie wygrywając swoje mecze dużą różnicą bramek często dawała pograć rezerwowym. W meczu z nami do ostatniej minuty pierwszej połowy prowadziliśmy wyrównaną walkę, jednak jeden błąd zdecydował o stracie przez nas bramki pod koniec połowy. Cały mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla drużyny z Łochowa, tym samym Łochów obronił tytuł mistrzowski, a my wicemistrzowski. Warto dodać, że byliśmy jedyną drużyną, z którą Łochów grał przez cały mecz podstawowym składem i jedyną, która strzeliła im bramkę.
Jestem dumny z chłopców i z tego miejsca chciałbym im podziękować za pełne zaangażowanie w treningi.
Skład:Paweł Felczyk, Paweł Nalazek, Mateusz Paska, Arkadiusz Paska, Bartek Rokicki, Jakub Wawer, Filip Rokicki, Dawid Paska, Mateusz Witkowski, Mateusz Komuda, Dawid Zawada
Sebastaan Kobza

10 marca 2018 roku odbyły się finały Mistrzostw Powiatu w unihokeju chłopców klas VII i gimnazjum. Jak co roku wszystkie drużyny zgromadziły się w Szkole Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim. Po raz kolejny sprawdziło się również, że pierwsze mecze są dla nas najtrudniejsze. Dodatkowo w pierwszym meczu zawodów zmierzyliśmy się z drużyną ze Stojadeł, która w ubiegłym roku zajęła miejsce tuż za nami zdobywając wicemistrzostwo powiatu. Mecz rozpoczęliśmy nerwowo i już w po pierwszym kontrataku przeprowadzonym przez chłopców ze Stojadeł przegrywaliśmy niespodziewanie 1:0. Chwilę później po identycznej akcji przegrywaliśmy już 2:0 i tym wynikiem skończyliśmy pierwszą połowę meczu. Na szczęście chłopcy po przerwie rozpoczęli odmienieni, szybko zdobyliśmy bramkę kontaktową, a zaraz potem był już remis 2:2. W końcowej minucie strzeliliśmy bramkę na 3:2 czym zapewniliśmy sobie zwycięstwo. W kolejnym meczu wygraliśmy z Janowem 1:0. Trzeci mecz to już koncert gry naszych chłopców, którzy w pięknym stylu wygrali 5:0 z Wielgolasem. W ostatnim meczu znowu graliśmy pięknie czego wynikiem było zwycięstwo 3:1 z Latowiczem. Tym sposobem zapewniliśmy sobie drugi raz z rzędu mistrzostwo powiatu. Na dodatek, od dwóch lat chłopcy nie przegrali ani nie zremisowali żadnego meczu, wygrywając wszystko w swoim powiecie.
Skład drużyny: Paweł Felczyk, Paweł Nalazek, Mateusz Paska, Arkadiusz Paska, Bartosz Rokicki, Jakub Wawer, Filip Rokicki, Mateusz Komuda, Dawid Zawada, Mateusz Witkowski, Dawid Paska, Kacper Lewandowski i Michał Dębowski.
Sebastian Kobza

Po rozgrywkach klas IV-VI do rywalizacji w unihokeja przystąpiły dziewczęta z klas starszych. Pierwszy turniej eliminacyjny dziewczęta przeszły jak burza strzelając 7 bramek i nie tracąc przy tym żadnej.
Od razu zostaliśmy uznani za faworytów turnieju i słusznie bo dziewczęta było stać na końcowy sukces. Jednak drugiego dnia turnieju nasza gra nie wyglądała tak jak wcześniej. Ewidentnie dziewczęta opanował stres przez co najpierw ledwo wygraliśmy 2:1 z SP nr4, a potem gładko przegraliśmy z Sp nr1. Przegrany mecz nas podłamał, ale mimo wielu łez dziewczęta świetnie grały
w kolejnym meczu z Latowiczem. Niestety w końcówce dosyć przypadkowo straciliśmy bramkę i przegraliśmy 1:0. Na osłodę pozostała wygrana 3:1 w meczu z Dębe Wielkie, dzięki czemu dziewczęta zajęły 2 miejsce w Mistrzostwach Miasta i 3 miejsce w Mistrzostwach Powiatu.
Skład drużyny: Martyna Jaworska, Klaudia Gałązka, Gabriela Bieńkowska, Oliwia Czyżkowska, Izabela Wiktorowicz, Aleksandra Kuć, Justyna Parol, Daria Wocial, Natalia Szczepek, Agata Nikodemiak, Gabriela Zajkowska, Dominika Kowalczyk oraz Klaudia Kołodziejczyk.
Sebastian Kobza

Po mistrzostwach gminy w unihokeju szkół podstawowych, w których zarówno chłopcy jak
i dziewczęta zwyciężyły przyszło nam wziąć udział w mistrzostwach powiatu. Zawody zostały podzielone na dwa dni, najpierw rozgrywaliśmy mecze grupowe by w sobotę 17 lutego spotkać się
w wielkim finale. Razem z dziewczętami z Niedziałki do finałów powiatu awansowały drużyny z SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim, SP z Janowa oraz SP z Halinowa. Natomiast u chłopców SP nr 4 w Mińsku Mazowieckim, SP z Janowa, SP z Marianki no i oczywiście chłopcy ze Starej Niedziałki. Finał graliśmy systemem każdy z każdym.
Zawody rozpoczęły dziewczęta, które w pierwszym meczu potwierdziły, że są faworytkami do końcowego sukcesu ogrywając drużynę z Janowa 3:0. Niestety tak jak w poprzednim roku dziewczętom przytrafił się jeden słabszy mecz, w którym uległy dobrze biegającym dziewczętom
z SP nr 2 i mimo wygranej z Halinowem zajęły II miejsce. Bardzo szkoda, tym bardziej, że podobnie jak to było rok temu w opinii wielu osób dziewczynki były najlepsze, a jeden mecz zadecydował, że zajęliśmy tylko II miejsce.
Chłopcy natomiast rozpoczęli zmagania od remisu 0:0 z drużyną SP nr 4, by następnie wygrać
z Marianką i Janowem. Niestety mimo, że chłopcy nie przegrali żadnego meczu, zabrakło im 2 strzelonych bramek żeby świętować pierwsze miejsce. Tak jak w przypadku dziewcząt musieli zadowolić się miejscem drugim.
Składy:
Dziewczęta:
Julia Skalska, Patrycja Szymańska, Natalia Dębowska, Natalia Michalczyk, Weronika Krusiewicz, Maja Cieślik, Maja Szczęsna, Wiktoria Sutkowska, Oliwia Przysowa, Urszula Kolaszt, Julia Zwierz.
Chłopcy:
Sebastian Zagórski, Albert Gielo, Marcin Jackiewicz, Mikołaj Lipiński, Krystian Krypski, Maciej Czerwiński, Kacper Kamiński, Oskar Powałka, Krystian Dobosz, Kamil Lackowski, Filip Wojdyga.
Sebastian Kobza 

Luty to dla zawodników i zawodniczek UKS „OSY” miesiąc, w którym rywalizować będziemy w naszej ulubionej dyscyplinie sportu – unihokeju. Zmagania w tej dyscyplinie rozpoczęliśmy od Mistrzostw Gminy dziewcząt, które odbyły się 3 lutego 2018 roku w Starej Niedziałce. Oprócz naszej drużyny do walki o medale zgłosiły się drużyny z Marianki, Janowa, Brzózego oraz Zamienia. Już w pierwszym meczu dziewczynki pokazały, że są w formie wygrywając mecz z Zamieniem 7:0. Pozostałe mecze również toczyły się pod nasze dyktando, czego rezultatem były zwycięstwa w każdym z meczy. Także po raz kolejny dziewczęta obroniły tytuł mistrzyń gminy.
Skład drużyny: Patrycja Szymańska, Katarzyna Felczyk, Natalia Kwaśniewska, Julia Skalska, Maja Szczęsna, Oliwia Przysowa, Julia Zwierz, Natalia Dębowska, Weronika Krusiewicz, Wiktoria Sutkowska, Aleksandra Abelska, Urszula Kolaszt oraz Natalia Michalczyk.
Sebastian Kobza 

Nowy Rok rozpoczęliśmy od drużynowych zawodów w tenisa stołowego. Najpierw chłopcy rozegrali swoje zawody zajmując 3 miejsce w Mistrzostwach Gminy (chłopcy zagrali w składzie: Albert Gielo, Sebastian Zagórski oraz Marcin Jackiewicz). Następnie 11.01 ponownie w sali gimnastycznej w szkole podstawowej w Zamieniu swoje zawody rozegrały dziewczęta. Po rozlosowaniu grup, nam przyszło zmierzyć się z zawodniczkami z SP nr 5, SP nr 4 oraz SP Dębe Wielkie. W każdym z meczy dziewczęta zagrały bezbłędnie bez problemu pokonując rywalki 3:0 i z pierwszego miejsca awansowały do półfinałów. W półfinale spotkaliśmy się z drużyną z Huty Mińskiej, która przegrała jedyny mecz z drużyną z Żakowa. Niestety po walce przegrywamy 1:3 i pozostaje nam walka o miejsce 3. Ponownie spotkaliśmy się z drużyną z SP Dębe Wielkie i ponownie bez najmniejszych problemów wygrywamy 3:0, tym samym zajmując 3 miejsce w Mistrzostwach Powiatu.
W trakcie zawodów rozegraliśmy również Mistrzostwa Gminy, w których dziewczynki zajęły 2 miejsce.
Dziewczęta zagrały w składzie: Maja Cieślik, Weronika Krusiewicz, Natalia Michalczyk.
 

Po kilku nieudanych występach naszych uczniów podczas zawodów mistrzostw gminy i powiatu, przyszło nam się zmierzyć w Mistrzostwach Powiatu i Gminy w piłce ręcznej dziewcząt.
Podczas zawodów powiatowych dziewczynki wygrały eliminacje, po czym niestety w półfinałach mistrzostw powiatu zabrakło jednej zdobytej bramki do awansu do finału powiatowego.
Po tym wyniku z nadzieją czekaliśmy na Mistrzostwa Gminy, które odbyły się 4 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Mariance. Dziewczynki ze Starej Niedziałki przystępowały do zawodów jako ubiegłoroczne mistrzynie. Już w pierwszy mecz pokazał, że w tym roku również bardzo chcieliśmy zdobyć ten tytuł. Podczas całego turnieju dziewczynki okazały się niepokonane i zasłużenie obroniły tytuł Mistrzyń Gminy w piłce ręcznej.
Skład zespołu: Patrycja Szymańska, Natalia Michalczyk, Maja Cieślik, Julia Skalska, Katarzyna Felczyk, Maja Szczęsna, Urszula Kolaszt, Natalia Kwaśniewska, Weronika Krusiewicz, Aleksandra Abelska.
Sebastian Kobza

Dwa tygodnie po Mistrzostwach Powiatu odbyły się Mistrzostwa Regionu w indywidualnych biegach przełajowych. 12 października czworo naszych zakwalifikowanych reprezentantów (Maja Szczęsna, Oliwia Czyżkowska, Agata Nikodemiak oraz Mateusz Witkowski) wyjechało do Siedlec walczyć o miejsca na podium. Warunki trasy pomimo miejscowych kałuż i błota były znośne, najważniejsze, że tego dnia nie padało. Sama rywalizacja odbyła się bardzo szybko. Nam przyszło się cieszyć z 5 miejsca Oliwii Czyżkowskiej i 6 miejsca Mateusza Witkowskiego, którzy tym samym wywalczyli awans na Mistrzostwa Województwa. Jednakże jeżdżąc na Mistrzostwa Regionu już od kilku lat śmiało stwierdzam, że poziom zawodników z roku na rok jest coraz wyższy, coraz więcej zawodników trenuje bieganie w klubach sportowych i coraz częściej to właśnie oni zwyciężają. Nie mniej jednak cieszy nas dobra postawa naszych uczniów. Zostało nam czekać na Mistrzostwa Województwa, które dopiero na wiosnę. 
Sebastian Kobza

W ostatnim dniu września, na boisku w Starej Niedziałce rozegraliśmy Mistrzostwa Gminy o Puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki chłopców oraz dziewcząt klas gimnazjalnych. Naszym celem było obronienie zeszłorocznego pierwszego miejsca dziewcząt oraz powalczenia o lepszą lokatę niż rok temu chłopców (zajęli 3 miejsce).
Śmiało możemy powiedzieć, że oba cele zostały zrealizowane w świetnym stylu. Po kilku godzinach emocjonujących meczy, to obie drużyny z Niedziałki okazały się najlepsze. Za dziewczętami z Niedziałki na podium uplasowały się zespoły ze Stojadeł oraz Zamienia, natomiast za chłopcami, drużyny z Huty Mińskiej i Zamienia.
Dodatkowo, aż troję naszych zawodników zostało wyróżnione nagrodami indywidualnymi. U dziewcząt najlepszą zawodniczką została Izabela Wiktorowicz, a bramkarką Gabriela Bieńkowska. Natomiast u chłopców najlepszym zawodnikiem wybrany został Mateusz Paska, a bramkarzem zawodnik z Huty Mińskiej.
Sebastian Kobza

Jak co roku, zmagania w międzyszkolnych zawodach sportowych rozpoczęliśmy o Mistrzostw Gminy w biegach przełajowych. 16 września tradycyjnie już spotkaliśmy się w lasku obok szkoły w Mariance. Niestety w tym roku nie udało się obronić drużynowego podwójnego mistrzostwa gminy. Dzieci starsze (tj. VII, oraz II-III gimnazjum) zajęły drużynowo 2 miejsce. Natomiast swoje biegi wygrali Oliwia Czyżkowska, Mateusz Witkowski i Michał Lewicki. Drugie miejsce wywalczyli Aleksandra Kuć, Maja Szczęsna oraz Agata Nikodemiak, a na najniższym stopniu podium stanęli – Gabriela Bieńkowska oraz Amelia Powałka.
Następnie 29 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu. Czwórka naszych reprezentantów (Oliwia Czyżkowska, Mateusz Witkowski, Agata Nikodemiak oraz Maja Szczęsna) zajęła miejsca premiowane awansem do Mistrzostw Regionu, które już niebawem.
Sebastian Kobza

Ostatnie zawody w tym roku szkolnym rozegraliśmy 19 czerwca 2017 roku w Stojadłach. Na Mistrzostwach Powiatu w Ringo stawiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W trakcie mistrzostw powiatu rozegraliśmy także mistrzostwa miasta oraz mistrzostwa gminy Mińsk Mazowiecki. Niestety nie mogłem skorzystać z wszystkich uczniów, gdyż część wyjechała na wycieczkę i dlatego też wystąpiliśmy w bardzo eksperymentalnym składzie. Dlatego bardzo cieszy dobra postawa naszych uczniów i wywalczenie II miejsca w Mistrzostwach Miasta jak i II miejsca w Mistrzostwach Gminy.
Mistrzostwa Powiatu zakończyliśmy na 3 miejscu, broniąc zeszłorocznego wyniku. Na uwagę zasługuję fakt, że całe podium Mistrzostwa Powiatu wygląda identycznie jak w tamtym roku szkolnym. Mistrzostwa wygrała drużyna ze Stojadeł, przed Gimnazjum nr 1 oraz Starą Niedziałką.
Skład drużyny: Klaudia Kołodziejczyk, Martyna Jaworska, Weronika Krupa, Bartłomiej Cieślik, Jakub Hofmański, Paweł Felczyk.
Sebastian Kobza

W tym roku do udziału w Mistrzostwach Powiatu w Dwa Ognie postanowiliśmy wystawić tylko drużynę chłopców. Dzięki pracy w ostatnich tygodniach przed zawodami wypracowaliśmy sobie schemat, na którym postanowiliśmy oprzeć naszą grę w mistrzostwach. Chłopców już w rundzie eliminacyjnej czekało nie lada wyzwanie, bo oprócz drużyny z Mińska Mazowieckiego i Kałuszyna trafiliśmy na chłopców z Siennicy, którzy co roku zajmują miejsce na podium. Nasi chłopcy wywalczyli jednak awans i po wygraniu również półfinałów, zameldowali się w finale gdzie spotkaliśmy się z drużynami z SP nr 2 w Mińsku Mazowieckim, Siennicy oraz Dębe Wielkie. Po emocjonującej walce Stara Niedziałka uplasowała się na miejscu 3. Dla chłopców był to jeden z pierwszych sukcesów sportowych po przejściu do klasy czwartej i początek doświadczeń na zawodach sportowych, w których zapewne wezmą udział w przyszłości.
Skład zespołu: Sebastian Zagórski, Kacper Porębski, Filip Wojdyga, Mikołaj Lipiński, Kacper Szostak, Jakub Kulaszewski, Oskar Powałka, Krystian Wocial.
Sebastian Kobza

Do tegorocznych Mistrzostw Powiatu w Lekkoatletyce Szkół Gimnazjalnych przystępowaliśmy pełni obaw. Niestety pogoda na każdym kroku psuła nam plany, nie dając się odpowiednio przygotować do zawodów. Na pocieszenie zostaje nam fakt, że wszystkie szkoły miały identyczną sytuację. Mimo to wystartowaliśmy w wielu konkurencjach, a w następujących nasi uczniowie osiągnęli sukcesy:

* 2 miejsce w powiecie i 1 miejsce w mieście w pchnięciu kulą chłopców (Bartłomiej Cieślik)
* 3 miejsce w powiecie i 1 miejsce w mieście w biegu na 100m dziewcząt (Julia Kuć)
* 1 miejsce w powiecie i 1 miejsce w mieście w biegu na 1500m chłopców (Jakub Bieńkowski)
* 2 miejsce w mieście w biegu na 300m chłopców (Paweł Felczyk)
* 1 miejsce w mieście w pchnięciu kulą dziewcząt (Małgorzata Witkowska)
* 2 miejsce w mieście w sztafecie 4x100m chłopców (Bartłomiej Cieslik, Jakub Bieńkowski, Jakub Hofmański, Patryk Lubkiewicz)
* 3 miejsce w mieście w sztafecie 4x100m dziewcząt (Izabela Wiktorowicz, Martyna Jaworska, Aleksandra Kuć, Julia Kuć)
Gratulacje!
Sebastian Kobza

Mistrzostwa Gminy o Puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki w czwórboju lekkoatletycznym rozegraliśmy w słoneczną sobotę 13 maja.
Czwórbój jak sama nazwa wskazuje składa się z czterech konkurencji: rzutu piłeczką palantową, skoku w dal, biegu na 60 metrów oraz biegu na 600 metrów (dziewczęta) lub 1000 metrów (chłopcy). Każda szkoła do rywalizacji mogła wystawić 5 osobowe zespoły, w których każdy z zawodników zdobywał punkty dla swojej drużyny. Oddzielnie rozgrywane były rozgrywki dziewcząt i chłopców. Ponadto na najlepiej punktującego zawodnika i zawodniczkę czekała nagroda indywidualna.
W obu zmaganiach nasze dzieciaki zdobyły drugie miejsce, tym samym ani chłopcy, ani dziewczęta nie obroniły mistrzostwa sprzed roku. Mimo to trzeba zauważyć, że dziewczynką zabrakło naprawdę niewiele, natomiast u chłopców drużyna z Janowa w tym roku była poza zasięgiem.
Nie mniej jednak to nasi zawodnicy jak w ubiegłym roku zdobyli statuetki dla najlepiej punktujących. U chłopców klasyfikację zdominował Mateusz Witkowski, a u dziewcząt Oliwia Czyżkowska – która również zajęła 2 miejsce wśród najlepiej punktujących zawodniczek w powiecie.
Składy:
Dziewczęta: Oliwia Czyżkowska, Natalia Szczepek, Patrycja Szymańska, Natalia Michalczyk, Julia Skalska, Natalia Dębowska
Chłopcy: Mateusz Witkowski, Adam Paska, Filip Rokicki, Michał Dębowski, Mateusz Jackiewicz, Bartłomiej Jackiewicz

Sebastian Kobza

Tegoroczne Mistrzostwa Gminy o Puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki w piłce siatkowej szkół gimnazjalnych rozegraliśmy na dwóch salach sportowych. Pierwszym gospodarzem były Stojadła, u których zmierzyli się chłopcy, następnie tydzień później spotkaliśmy się w Starej Niedziałce gdzie rywalizowały dziewczynki.
Chłopcy pomimo mocno kombinowanemu składowi pokazali charakter na boisku i zajęli drugie miejsce, zaraz za gospodarzami – powtarzając zeszłoroczny wynik.
Natomiast zawody dziewcząt były dużo bardziej wyrównane. Poza zasięgiem okazała się drużyna z Janowa. Pomimo ogrania drużyny z Zamienia, która zajęła drugie miejsce, nam pozostało się cieszyć z trzeciego, ze względu na większą liczbę zgromadzonych punktów przez dziewczynki z Zamienia. Warto także dodać, że opiekunowie wszystkich drużyn wybrali najlepszą zawodniczką zawodów Małgorzatę Witkowską.
Składy zespołów:
Chłopcy: Bartłomiej Cieślik, Jakub Bieńkowski, Mateusz Komuda, Piotr Szopa, Jakub Wawer, Dawid Zawada, Jakub Rogulski
Dziewczęta: Małgorzata Witkowska, Weronika Krupa, Justyna Parol, Martyna Jaworska, Julia Wszeborowska, Gabriela Kurowska, Klaudia Gałązka, Sylwia Czaplińska, Gabriela Zajkowska, Iza Królak, Gabriela Bieńkowska oraz Agata Nikodemiak

Sebastian Kobza

22 marca 2017 roku wyjechaliśmy do Łochowa na finał Mistrzostw Regionu w unihokeju chłopców szkół gimnazjalnych.
Po świetnych meczach rozegranych przez chłopców podczas mistrzostw powiatu, jechaliśmy w z nastawieniem zdobycia miejsca na podium. Niestety już w pierwszym meczu grupowym trafiliśmy na olbrzymiego faworyta rozgrywek, gospodarza i jednocześnie tryumfatora poprzednich mistrzostw regionu , czyli drużynę z Łochowa. Warto dodać, że w swojej kadrze mają zawodników na co dzień trenujących w klubie oraz chłopca powołanego do reprezentacji Polski w unihokeju. Pomimo walki chłopców i kilku niewykorzystanych sytuacji przegraliśmy 4:0. Mimo wszystko po kolejnych wygranych awansowaliśmy do grupy finałowej, do której oprócz nas awansowała drużyna z Siedlec, Sadowne i Łochowa.
W pierwszym meczu z Siedlcami zaczęliśmy bardzo nerwowo i rywale dosyć szybko strzelili nam bramkę. Mimo wszystko chłopcy nie poddali się i swoją determinacją doprowadzili do zwycięstwa 2:1.
W drugim meczu zmierzyliśmy się z drużyną Sadowne. W mojej ocenie był to najlepszy mecz chłopców w tym roku szkolnym. Wychodziło im naprawdę wszystko i byli nie do zatrzymania. Wysokie prowadzenie 4:0 i nawet utrata bramki razem z końcową syreną, która zakończyła mecz wynikiem 4:1 dał nam upragnione drugie miejsce na mistrzostwach regionu. Zwycięzcą jak w ubiegłym roku została drużyna z Łochowa.
Skład drużyny: Paweł Felczyk, Dawid Zawada, Paweł Nalazek, Bartłomiej Cieślik, Jakub Wawer, Mateusz Paska, Jakub Bieńkowski, Arkadiusz Paska, Dawid Paska, Michał Lewicki, Mateusz Komuda, Bartosz Rokicki.
Sebastian Kobza

Marzec przyniósł nam oczekiwane od początku roku szkolnego Mistrzostwa Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Unihokeju chłopców. Były to dla nas najważniejsze zawody, na które bardzo ciężko przygotowywaliśmy się od września. Dwa lata temu, tak jak w ubiegłym roku byliśmy wicemistrzami powiatu. Dlatego w tym roku chcieliśmy zrobić wszystko co w naszej mocy, żeby w końcu zakończyć rywalizację na najwyższym stopniu podium. Dodatkową motywacją było, to, że tylko mistrzowie powiatu byli uprzywilejowani do awansu do rozgrywek regionalnych.
Tegoroczne zawody już podczas fazy grupowej dały do zrozumienia, że o mistrzostwo powiatu będą walczyły cztery zespoły: wielki faworyt – Stojadła, solidna drużyna z Gimnazjum nr 1, dwukrotni mistrzowie z ubiegłych lat – Latowicz oraz właśnie nasza drużyna. Przypuszczenia się sprawdziły i w finale rozgrywek spotkały się właśnie te drużyny. Mimo wszystko to drużyna ze Starej Niedziałki okazała się najlepszą, wygrywając wszystkie swoje mecze podczas całego turnieju.
Tym sposobem sprawdziło się stare porzekadło „do trzech razy sztuka”.
Chłopcy swoją pracą i zaangażowaniem zasłużyli na ten wynik i jak wspomniałem wcześniej awansowali do finałów regionu – ale o tym już w osobnym artykule.
Skład drużyny: Paweł Felczyk, Dawid Zawada, Paweł Nalazek, Bartłomiej Cieślik, Jakub Wawer, Mateusz Paska, Jakub Bieńkowski, Arkadiusz Paska, Dawid Paska, Michał Lewicki, Mateusz Komuda, Bartosz Rokicki.

Sebastian Kobza


W roku szkolnym 2016/17 postanowiliśmy pokazać uczniom kibicowanie trochę z innej strony. W tym celu 28 stycznia 2017 roku wybraliśmy się na warszawską Halę Torwar na mecz Plus Ligi mężczyzn pomiędzy Onico AZS Politechniką Warszawa, a drużyną Espadonu Szczecin. Uczniowie mieli okazję z najbliższej odległości podziwiać takich siatkarzy jak Paweł Zagumny, Andrzej Wrona, Dawid Murek, Michał Ruciak czy Marcin Wika, czyli byłych i obecnych reprezentantów Polski. Niewątpliwą gratką dla młodych fanów siatkówki były miejsca obok fan klubu drużyny warszawskiej, dzięki czemu dzieci mogły porównać atmosferę panującą na stadionie Legii, do tej z Torwaru. Wspaniałe widowisko uświetnili siatkarze obu drużyn, którzy po zakończonym meczu znaleźli czas żeby przybić z uczniami „piątkę”, dać autograf czy zrobić sobie zdjęcie, za co im bardzo dziękuję 
Myślę, że w przyszłym roku szkolnym ponownie odwiedzimy Halę Torwar na siatkarskim widowisku.
Sebastian Kobza

Początek roku szkolnego 2016/17 dla uczniów gimnazjum oznaczał powakacyjny powrót do rozgrywek międzyszkolnych. I tak w pierwszym semestrze nasi uczniowie zdobyli następujące wyróżnienia:
• 1 miejsce w mistrzostwach gminy w drużynowych biegach przełajowych
• 2 miejsce w mistrzostwach powiatu w biegach przełajowych Jakuba Bieńkowskiego z IIIg
• 2 miejsce w mistrzostwach miasta w biegach przełajowych Jakuba Bieńkowskiego z IIIg
• 1 miejsce w mistrzostwach regionu w biegach przełajowych Jakuba Bieńkowskiego z IIIg (oraz awans do mistrzostw województwa wraz z Agatą Nikodemiak z Ig)
• 1 miejsce w mistrzostwach gminy w piłce nożnej dziewcząt
• 3 miejsce w mistrzostwach gminy w piłce nożnej chłopców
• 3 miejsce w mistrzostwach gminy w koszykówce dziewcząt
• 2 miejsce w mistrzostwach gminy w drużynowym tenisie stołowym chłopców
• 2 miejsce w mistrzostwach miasta w drużynowym tenisie stołowym chłopców
• 3 miejsce w mistrzostwach gminy w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt

Sebastian Kobza

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2016/17 zawodnicy UKS OSY wznowili rywalizację w międzyszkolnych zawodach sportowych. Poniżej przedstawiamy sukcesy naszych uczniów wywalczone w I semestrze.
• I miejsce w mistrzostwach gminy w drużynowych biegach przełajowych
• I miejsce w mistrzostwach gminy w piłce nożnej chłopców
• I miejsce w mistrzostwach gminy w piłce ręcznej chłopców
• I miejsce w mistrzostwach gminy w piłce ręcznej dziewcząt
• II miejsce w mistrzostwach gminy w unihokeju chłopców
• II miejsce w mistrzostwach gminy w koszykówce dziewcząt
• IV miejsce w mistrzostwach powiatu w piłce ręcznej dziewcząt
• I miejsce w mistrzostwach gminy w unihokeju dziewcząt
• II miejsce w mistrzostwach powiatu w unihokeju dziewcząt 

Sebastian Kobza

Tegoroczne Mistrzostwa Powiatu w lekkiej atletyce rozstrzygnęliśmy w pięknym majowym słońcu na nowym stadionie przy ul. Budowlanej. 7 maja w tymże miejscu spotkała się młodzież gimnazjalna z całego powiatu, by walczyć w poszczególnych konkurencjach o medale i statuetki. Piękny, nowoczesny stadion na budowlanej powodował jeszcze większą mobilizację wśród zawodników. Zawody rozpoczęły sztafety olimpijskie. Warto dodać, że w tym roku nad konkurencjami biegowymi czuwali zawodowi sędziowie oraz sprzęt z fotokomórką, który gwarantował dokładne pomiary. Pierwszą konkurencją w jakiej wzięliśmy udział była sztafeta 4x100m chłopców klas III. Przypomnę, że chłopcy będąc jeszcze w klasie II zwyciężyli w tej konkurencji jednak w skutek decyzji sędziów zostali zdyskwalifikowani za nadepnięcie na linię sąsiedniego toru. Dlatego też, w tym roku zależało nam bardzo, żeby udowodnić swoją dominację na tym dystansie. Już na drugiej zmianie widać była naszą przewagę i chłopcy nie oddali jej już do końca uzyskując najlepszy czas i zdobywając mistrzostwo powiatu oraz mistrzostwo miasta. W składzie sztafety znaleźli się: Łukasz Felczyk, Damian Drozdowski, Krystian Rokicki i Artur Wieczorek. Następnie zmagania w sztafecie 4x100m rozpoczęli chłopcy klas I-II. Niestety drobna pomyłka na trzeciej zmianie spowodowała, że chłopcy zajęli tylko drugie miejsce w mistrzostwach miasta. Skład sztafety: Bartłomiej Cieślik, Jakub Bieńkowski, Bartłomiej Zaperty, Bartosz Rokicki. Po krótkiej przerwie wróciliśmy na bieżnie gdzie już indywidualnie na 100m rywalizowali chłopcy z klas III gimnazjum, a następnie chłopcy z klas I-II. Barwy naszej szkoły reprezentowali: Artur Wieczorek, Damian Drozdowski i Jakub Wocial z klas III, natomiast z klas I-II Bartosz Rokicki i Bartłomiej Zaperty. Z wymienionych osób jedynie Artur Wieczorek znalazł się na III miejscu podium zarówno w mistrzostwach powiatu jak i mistrzostwach miasta. Dalej na 100m rywalizowały dziewczęta, a na 300 metrów chłopcy. Niestety ani Klaudii Gałązce, ani Pawłowi Felczykowi nie udało się zdobyć miejsca na podium. Z bieżni przenieśliśmy się na pchnięcie kulą gdzie w swoich rocznikach rywalizowali Łukasz Felczyk, Bartłomiej Cieślik i Małgorzata Witkowska. Rzutem w ostatniej próbie na odległość 9,64m Bartłomiej Cieślik zapewnił sobie II miejsce w mistrzostwach powiatu i I w mistrzostwach miasta. Również i Małgorzata Witkowska znalazła się na podium zdobywając miejsce III w mistrzostwach powiatu i I w mistrzostwach miasta. W dalszej części zawodów wróciliśmy na bieżnie gdzie w biegach na 600m startowały: Natalia Zwierz i Aleksandra Kuć oraz w biegu na 1000m Jakub Bieńkowski. Jakub już od pierwszych metrów biegu przesunął się na prowadzenie i z każdym metrem powiększał swoją przewagę dzięki czemu złote medale mistrzostw powiatu i miasta zawisły na jego szyi. Świetne wyniki naszych uczniów spowodowały, że już za dwa tygodnie wystartujemy, aż na pięciu konkurencjach w Mistrzostwach Regionu.

GRATULUJEMY!

Sebastian Kobza

Kwiecień rozpoczęliśmy gminnymi zawodami w siatkówce.
9 lutego w Gimnazjum w Stojadłach walczyliśmy wraz z innymi gimnazjami z naszej gminy o tytuł gminnego mistrza w siatkówce chłopców. Starym zwyczajem po losowaniu okazało się, że zagramy pierwszy mecz turnieju. Naszym przeciwnikiem był zespół z Janowa. Po przegranym bardzo wyraźnie pierwszym secie, chłopcy wzięli się do gry i dzięki temu rozstrzygnęli wynik spotkania na naszą korzyść. W drugim meczu stanęliśmy naprzeciw drużyny z Huty, w której z konieczności spowodowanej brakami kadrowymi grały dwie dziewczyny. Ponownie wyszliśmy z tego meczu zwycięsko. W ostatnim meczu, w którym podejmowaliśmy Stojadła, gra toczyła się o pierwsze miejsce w turnieju. W pierwszym secie graliśmy jak z nut. Wychodziło nam dosłownie wszystko, dzięki czemu rozbiliśmy drużynę ze Stojadeł. Niestety jak to często bywa
w siatkówce, w naszej grze coś się zacięło i to gospodarze cieszyli się z końcowego triumfu. Nam pozostało cieszyć się z drugiego miejsca. Trzecie miejsce zajęło gimnazjum z Janowa,
a czwarte z Huty Mińskiej.
Skład zespołu: Łukasz Felczyk, Artur Wieczorek, Krystian Rokicki, Patryk Rogala, Bartłomiej Cieślik, Damian Drozdowski, Patryk Żelazowski, Rafał Skowronek, Arkadiusz Paska, Jakub Rońda.
Tydzień po rozgrywkach chłopców do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Tym razem spotkaliśmy się na Sali sportowej w Janowie. Niepodważalnie na boisku najlepsze okazały się dziewczęta z Zamienia wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce zdobył Janów, a trzecie Huta Mińska. My uplasowaliśmy się na miejscu czwartym, ale patrząc na zestawienie drużyn mieliśmy najmłodszy skład opierający się na dziewczętach z pierwszej i drugiej gimnazjum. Także wszystko jeszcze przed nami.
Skład zespołu: Małgorzata Witkowska, Weronika Krupa, Martyna Jaworska, Klaudia Kołodziejczyk, Klaudia Gałązka, Justyna Parol, Sylwia Czaplińska.
Sebastian Kobza
Przełom lutego i marca był dla naszych chłopców czasem rywalizacji w ulubionego unihokeja.
Do tegorocznych zawodów przystępowaliśmy jako ubiegłoroczny wicemistrz powiatu i drużyna, która zaszła najwyżej z powiatu w rozgrywkach regionalnych zajmując w nich miejsce czwarte. Mimo, iż
z tamtej drużyny do szkół ponadgimnazjalnych odeszło większość składu, to po bardzo pracowitych przygotowaniach, z optymizmem patrzyliśmy na zbliżające się zawody. 27 lutego rozpoczęliśmy zmagania na boisku gimnazjum miejskiego nr 3. Naszymi rywalami były drużyny z naszej gminy,
a więc Stojadła, Zamienie oraz Janów. Mimo kilku błędów udało nam się wygrać wszystkie spotkania, co dało nam tytuł najlepszej drużyny w gminie, a także dało materiał do poprawy na kolejnych treningach. Półfinały Mistrzostw Powiatu odbyły się już w marcu. 11 marca przyszło nam się zmierzyć z gospodarzami oraz drużyną z Dębego. W pierwszym meczu chłopcy z Dębego postawili nam duży opór i dopiero w ostatnich sekundach meczu udało nam się go rozstrzygnąć na naszą korzyść. Natomiast mecz z gospodarzami wygraliśmy bez mniejszych problemów. Kolejnego dnia spotkały się już tylko cztery najlepsze drużyny. Ponownie przyszło nam się zmierzyć z drużyną ze Stojadeł – co ciekawe mecz udało nam się wygrać taką samą różnicą bramek co w grupie. W ostatnim meczu, meczu o 1 miejsce spotkaliśmy się z ubiegłorocznym mistrzem powiatu drużyną z Latowicza. Niestety nie rozpoczęliśmy go dobrze i szybko straciliśmy bramkę. Mimo wyrównania, grało się bardzo ciężko. Drużyna z Latowicza bardzo dużo biegała i niestety strzeliła nam kolejne bramki. W tym meczu Latowicz okazał się drużyną lepszą i mimo, że nie zgadzaliśmy się z decyzjami sędziów, pozostało nam cieszyć się z drugiego miejsca. Można powiedzieć, że to aż drugie miejsce i tylko drugie miejsce, tym bardziej, że zależało nam na walce w Mistrzostwach Regionu, a w tym roku tylko mistrzowie powiatu zdobywali awans. Na pocieszenie zdobyliśmy także pierwsze miejsce w klasyfikacji miejskiej. Mimo to chciałbym podziękować chłopcom za wolę walki i serducho, które zostawili podczas treningów i gry. Jak to mówią: „Taki jest sport..”. Spróbujemy za rok :-)
Sebastian Kobza

Styczeń dla zawodników UKS Gimnazjum stał pod znakiem tenisa stołowego. Udział w tych rozgrywkach rozpoczęły dziewczęta. 25 stycznia w gimnazjum w Zamieniu odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu w tenisie stołowym. W między czasie rozegrane zostały Mistrzostwa Miasta Mińsk Mazowiecki, w których nasze dziewczęta zdobyły 2 miejsce.
Dzień później sportową walkę rozpoczęli chłopcy. Mimo drobnych problemów w grupie awansowali do ćwierćfinału gdzie czekali na nich chłopcy z Latowicza. Mimo, zażartej walki i długich wymian, nasi chłopcy tego dnia musieli uznać wyższość rywala, który wygrał 3:2. Jak się później okazało, chłopcy z Latowicza zajęli 3 miejsce, ustępując tylko znakomicie grającym chłopcom z Dębe Wielkie i Żakowa. Nam pozostało się cieszyć z 2 miejsca wywalczonego w Mistrzostwach Miasta.
30 stycznia ponownie spotkaliśmy się w gimnazjum w Zamieniu, by rozegrać turniej o Puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki. Na sześciu stołach rywalizowały zarówno dziewczęta, jak i chłopcy. Turniej ten możemy bez wątpienia uznać za udany dla naszych zawodniczek, który uplasowały się na 3 pozycji, ustępując tylko dziewczętom z Janowa oraz faworytką z Zamienia, które zdobyły odpowiednio 2 i 3 miejsce.
Natomiast chłopcy absolutnie zdominowali rozgrywki wygrywając mecz za meczem, dzięki czemu stanęli na najwyższym stopniu podium.
Naszą szkołę w rozgrywkach w tenisa stołowego reprezentowali: Małgorzata Witkowska, Weronika Krupa, Klaudia Gałązka oraz Bartłomiej Cieślik i Arkadiusz Paska.
Serdeczne gratulacje!
A już teraz pełną parą ruszamy z przygotowaniami do rozgrywek unihokeja, które przed nami już w lutym. 
Sebastian Kobza

Jak mawia stare przysłowie „raz na wozie, raz pod wozem” - z różnym szczęściem rywalizowali uczniowie naszego gimnazjum ostatnimi czasy
w zawodach sportowych.
Zmagania rozpoczęliśmy od mistrzostw powiatu w piłce ręcznej chłopców, które rozgrywaliśmy 5 listopada 2015 roku, w tak zwanym „Koperniku”. Naszymi przeciwnikami byli gospodarze, którzy wystawili dwie drużyny oraz zespół z Jakubowa. Po heroicznej walce naszych chłopców zajęliśmy miejsce promowane awansem do półfinałów rozgrywek. Jak przystało na Niedziałkę trafiliśmy bardzo mocną grupę, ponieważ 27 listopada oprócz zespołu z gimnazjum nr 3 – zeszłorocznych mistrzów powiatu i gospodarzy turnieju – trafiliśmy także na mocne zespoły z Dobrego i Sulejówka. Mimo dobrej gry naszych chłopców nie udało nam się awansować do finałów rozgrywek piłki ręcznej.
Następnie zmagania w piłkę ręczną rozpoczęły dziewczęta. 16 listopada na sali w Jakubowie los ponownie postawił nas przeciwko drużyną z Jakubowa, Dobrego oraz Sulejówka. Niestety dziewczęta tego dnia miały straszliwego pecha, co chwilę trafiając w słupki lub w poprzeczkę. Taki brak skuteczności wykorzystywały rywalki przez co dziewczęta nie zdołały awansować do półfinałów mistrzostw powiatu.
W kolejnych zawodach o puchar wójta gminy Mińsk Mazowiecki w koszykówce zmagały się dziewczęta oraz chłopcy. Tym razem 5 grudnia spotkaliśmy się na sali w Starej Niedziałce. Zawody potraktowaliśmy jako przygotowanie do zawodów rangi powiatowej. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli drugie miejsce, przez co z optymizmem patrzyliśmy na zbliżające się rozgrywki powiatowe w koszykówce.
Tym razem zmagania w zawodach powiatowych w koszykówce rozpoczęły dziewczęta.
14 grudnia zawody rozgrywaliśmy w pięknej hali w Dębem Wielkim. Naszymi przeciwniczkami były dziewczęta z Dębego oraz znane nam z zawodów gminnych dziewczęta z Janowa. Niestety, po dosyć słabej grze w obronie szybko traciliśmy kolejne punkty w konsekwencji czego przegraliśmy oba mecze.
Nieudane rozgrywki dziewcząt mieliśmy zrekompensować występem chłopców. Niestety ponownie los nie oszczędził nas w losowaniu, ponieważ trafiliśmy na ubiegłorocznego zwycięzcę drużynę tak zwanej „Macierzanki” lub „Pięknej”, czyli chłopców z gimnazjum im. Polskiej Macierzy Szkolnej. 17 grudnia 2015 roku na pięknej nowej hali chłopcy rozgrywali swoje zawody. Oprócz „Macierzanki” przyszło nam się zmierzyć z… jak zwykle z chłopcami z gimnazjum z Sulejówka – i to właśnie z nimi rozgrywaliśmy pierwszy mecz. Mimo wygrania pierwszych dwóch kwart i wydawało by się spokojnego prowadzenia w meczu, w trzeciej kwarcie coś się zacięło. Mimo stwarzania sobie mnóstwa sytuacji i wydawało by się kontrolowania poczynań rywali, nasi chłopcy nie rzucili żadnego „kosza” w tej kwarcie. Niestety konsekwencją tej kwarty była minimalna porażka w całym meczu. W kolejnym meczu chłopcy mimo walki również przegrali i podobnie jak dziewczęta nie udało nam się awansować do dalszego etapu rozgrywek.
Mimo zmiennego szczęścia liczymy, że przyszłe zawody przyniosą naszym uczniom kolejne sukcesy.
Sebastian Kobza

Turniej o Puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki
Tydzień po zawodach chłopców (10.10.2015r) ponownie boisko w Zamieniu przywitało, tym razem dziewczęta na Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki. Sobotni poranek przywitał nas mroźną pogodą. Mimo to atmosferę podgrzewała wola walki każdej z drużyn oraz wschodzące słońce. Zmagania w turnieju otworzył mecz dziewcząt z Zamienia przeciwko dziewczętom z Janowa. Mimo zaciętego początku meczu, drużyna z Zamienia wygrała to spotkanie 2:0. W kolejnym meczu dziewczęta ze Starej Niedziałki zmierzyły się z Janowem. Niedziałka bardzo szybko osiągnęła prowadzenie po wyśmienitej akcji Izabeli Wiktorowicz. Niestety w końcówce drugiej połowy zawodniczka z Janowa popisała się strzałem nie do obrony i mecz zakończył się remisem 1:1. W ostatnim meczu turnieju zmierzyliśmy się z gospodarzami. Wiedzieliśmy, że wygrana da nam końcowe zwycięstwo w turnieju. W pierwszej połowie dziewczęta walczył o każdą piłkę, ale żadna bramka nie padła. Gdy już wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, zawodniczka Zamienia – jak się później okazała najlepszy strzelec turnieju – zdobyła zwycięską bramkę i meczy zakończył się wygraną drużyny z Zamienia.
Tym razem gospodarze nie okazali się gościnni wygrywając zawody. Nas cieszy dobra gra i drugie miejsce naszych dziewcząt. Dodatkowo nasza bramkarka – Małgorzata Witkowska otrzymała statuetkę dla najlepszej bramkarki zawodów.
Skład drużyny: Joanna Tarczyńska, Małgorzata Witkowska, Weronika Krupa (kapitan), Izabela Wiktorowicz, Aleksandra Kuć, Martyna Jaworska, Sylwia Czaplińska, Klaudia Gałązka, Klaudia Kołodziejczyk, Justyna Parol.
Sebastian Kobza

Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej
o Puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki

W dniu 3 października 2015 roku, na boisku w Zamieniu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej o Puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki. W słoneczny poranek na boisku zgromadziły się wszystkie gimnazja z gminy, aby walczyć o końcowy sukces. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, co gwarantowało emocje do ostatniego gwizdka. Poziom rozgrywek był na tyle wyrównany, że o końcowym wyniku mogła zadecydować każda strzelona bramka.
W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z drużyną ze Stojadeł. Był to pierwszy mecz na tych zawodach i jeden z najbardziej emocjonujących. Niestety mimo naszego prowadzenia w pierwszej połowie 2:0 po bramkach Damiana Drozdowskiego nie udało nam się „dowieźć” korzystnego rezultatu do końca i po dwóch błędach mecz zakończył się wynikiem 2:2. W kolejnym meczu przyszło nam rywalizować z drużyną z Janowa, z którą spotkaliśmy się w grupie w turnieju powiatowym. Tamto spotkanie po ogromnej walce zakończyło się wynikiem 1:0 dla drużyny z Niedziałki. Podobnie było i tym razem. Walka toczyła się o każdą piłkę, mimo to i tym razem udało nam się wygrać 1:0 po golu Bartosza Rokickiego, który bramkę strzelił zaraz po wejściu z ławki. Kolejny mecz rozegraliśmy z Hutą Mińską. Od samego początku drużyna z Huty narzuciła nam swój styl gry i bardzo szybko strzeliła bramkę. Dopiero w końcówce spotkania udało nam się wyrównać za sprawą Bartosza Rokickiego. W ostatnim meczu turnieju zmierzyliśmy się z gospodarzami – drużyną z Zamienia. Znając wyniki wszystkich spotkań wiedzieliśmy, że aby zwyciężyć w turnieju musimy ten mecz wygrać i to różnicą trzech bramek. Niestety bramka rywali wydawała się zaczarowana, ponieważ strzały nawet z najbliższych odległości trafiały albo prosto w bramkarza lub słupki. W końcowym rezultacie zremisowaliśmy bezbramkowo.
W klasyfikacji generalnej turnieju gospodarze okazali się gościnni zajmując 5 miejsce. Miejsce 4 zajęła Huta Mińska, trzecie miejsce przypadło natomiast gimnazjum z Janowa. Gimnazjum w Starej Niedziałce musiało się zadowolić miejscem drugim. Miejsce pierwszy zajęła najbardziej poukładana drużyna na tym turnieju – Stojadła.
Poza medalami i pucharami dla uczestników przygotowane były dwie nagrody indywidualne. Statuetkę dla najlepszego strzelca z wynikiem 3 bramek otrzymał zawodnik ze Stojadeł. Natomiast statuetkę najlepszego bramkarza po jednogłośnej decyzji trenerów otrzymał Łukasz Felczyk ze Starej Niedziałki. Gratulujemy!
Skład drużyny: Łukasz Felczyk (kpt), Artur Wieczorek, Bartłomiej Cieślik, Krystian Rokicki, Paweł Nalazek, Damian Drozdowski, Bartłomiej Rokicki, Patryk Rogala, Arkadiusz Paska, Mateusz Komuda.

Sebastian Kobza 

Powiatowe Biegi Przełajowe
Powiatowe Biegi Przełajowe odbyły się w tym roku 29 września na stadionie MOSiR oraz okolicznych lasach. Sukcesy naszych gimnazjalistów w Gminnych Biegach Przełajowych spowodowały, że na zawody powiatowe pojechaliśmy z dodatkowymi chętnymi do sprawdzenia swojej wytrzymałości. Naszą szkołę reprezentowali: Sylwia Czaplińska, Izabela Wiktorowicz, Martyna Jaworska, Paweł Nalazek, Adrian Jasiński oraz Arkadiusz Paska (klasa I). Jakub Bieńkowski, Bartłomiej Cieślik (klasa II) oraz Łukasz Felczyk (klasa III). Trzeba dodać, że w każdym biegu brało udział ok 100 uczniów co na pewno utrudniało zajęcie wysokiego miejsca na mecie, a dodatkowo poziom zawodów był znacznie wyższy niż zawodów gminnych. Mimo to, wszyscy biorący udział zasługują na ogromne gratulację, ponieważ walczyli ze wszystkich sił. Niezawodna jak zwykle okazała się Sylwia Czaplińska, która zajęła 2 miejsce w swoim biegu w powiecie oraz 1 miejsce w klasyfikacji miasta. Natomiast dzięki 8 lokacie Jakuba Bieńkowskiego w biegu klas II gimnazjum, Jakub wraz z Sylwią zakwalifikowali się do biegów szczebla regionalnego, z których relacja już wkrótce..
Sebastian Kobza 

Zawody - biegi przełajowe
26 września 2015 roku, w sobotnie przedpołudnie na terenie lasów w Mariance zostały rozstrzygnięte zawody w biegach przełajowych o Puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki. Pomimo nocnych ulew tor biegowy przygotowany był bardzo dobrze. Pogoda w dzień zawodów nas nie zawiodła i biegi mogliśmy rozegrać praktycznie bezdeszczowo.
Uczennice i uczniowie naszego gimnazjum niestety stawili się w niepełnym składzie, jak się później okazało z tego powodu nasza drużyna znalazła się tuż za podium zajmując IV miejsce w klasyfikacji generalnej. Braków osobowych nie zastąpiła świetna dyspozycja naszej jedynej co warto podkreślić zawodniczki - Sylwii Czaplińskiej, która w swoim biegu absolutnie zdominowała pozostałe zawodniczki wygrywając bieg z olbrzymią przewagą. Świetną dyspozycją wykazał się także Paweł Nalazek oraz Bartłomiej Cieślik, którzy po morderczej walce również wygrali swoje biegi. Na pochwałę zasługuje także Adrian Jasiński, który w biegu klas I gimnazjum znalazł się tuż za podium. Mimo wygrania trzech spośród sześciu biegów podczas zawodów nasi zawodnicy nie byli zadowoleni z wyniku, ponieważ do podium zabrakło nam tylko 2 punktów.
Mam nadzieję, że ta sytuacja wyzwoli w nich dodatkowe pokłady energii i zmobilizuje pozostałych uczniów do wzięcia udziału w biegach powiatowych, które już niedługo.
Sebastian Kobza

Osiągnięcia sportowe uczniów Gimnazjum w roku szkolnym 2014/2015

klasa I

1. Bartłomiej Cieślik
• Wicemistrzostwo Powiatu w Unihokeju – 07.03.2015 Mińsk Mazowiecki*
2. Małgorzata Witkowska
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Ringo – 06.06.2015 Stojadła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Miasta w Ringo – 16.06.2015 Stojadła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Powiatu w Ringo – 16.06.2015 Stojadła*

klasa II

1. Łukasz Felczyk
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Tenisie Stołowym – 07.02. 2015 Zamienie
• Wicemistrzostwo Powiatu w Unihokeju – 07.03.2015 Mińsk Mazowiecki*
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Ringo – 06.06.2015 Stojadła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Miasta w Ringo – 16.06.2015 Stojadła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Powiatu w Ringo – 16.06.2015 Stojadła*
2. Piotr Niedziałkowski
• Wicemistrzostwo Powiatu w Unihokeju – 07.03.2015 Mińsk Mazowiecki*
3. Patryk Rogala
• Wicemistrzostwo Powiatu w Unihokeju – 07.03.2015 Mińsk Mazowiecki*
4. Artur Wieczorek
• Wicemistrzostwo Powiatu w Unihokeju – 07.03.2015 Mińsk Mazowiecki*
• Wicemistrzostwo Miasta w Lekkiej Atletyce w biegu na dystansie 100 m klas II gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki
• Wicemistrzostwo Powiatu w Lekkiej Atletyce w biegu na dystansie 100 m klas II gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki*
klasa III

1. Kacper Dziugieł
• Mistrzostwo Gminy w Lekkiej Atletyce w biegu na dystansie 200 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki
• Trzecie miejsce na Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w biegu na dystansie 200 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki*
• Mistrzostwo Miasta w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4 x 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki
• Trzecie Miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4 x 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki*
2. Rafał Felczyk
• Wicemistrzostwo Powiatu w Unihokeju – 07.03.2015 Mińsk Mazowiecki*
3. Kamil Jurkowski
• Wicemistrzostwo Powiatu w Unihokeju – 07.03.2015 Mińsk Mazowiecki*
4. Damian Łukasiak
• Wicemistrzostwo Powiatu w Unihokeju – 07.03.2015 Mińsk Mazowiecki*
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Tenisie Stołowym – 07.02. 2015 Zamienie
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Ringo – 06.06.2015 Stojadła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Miasta w Ringo – 16.06.2015 Stojadła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Powiatu w Ringo – 16.06.2015 Stojadła*
• Mistrzostwo Miasta w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4 x 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki
• Trzecie Miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4 x 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki*
5. Michał Nowicki
• Wicemistrzostwo Powiatu w Unihokeju – 07.03.2015 Mińsk Mazowiecki*
• Mistrzostwo Miasta w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4 x 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki
• Trzecie Miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4 x 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki*
6. Marcin Rogulski
• Wicemistrzostwo Powiatu w Unihokeju – 07.03.2015 Mińsk Mazowiecki*
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Ringo – 06.06.2015 Stojadła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Miasta w Ringo – 16.06.2015 Stojadła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Powiatu w Ringo – 16.06.2015 Stojadła*
7. Jakub Rosochacki
• Wicemistrzostwo Powiatu w Unihokeju – 07.03.2015 Mińsk Mazowiecki*
• Mistrzostwo Miasta w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4 x 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki
• Trzecie Miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4 x 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki*
8. Marcin Wocial
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Tenisie Stołowym – 07.02. 2015 Zamienie
9. Michał Zawada
• Wicemistrzostwo Powiatu w Unihokeju – 07.03.2015 Mińsk Mazowiecki*
10. Ewelina Bieńkowska
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Tenisie Stołowym – 09.02.2015 Zamienie
• Wicemistrzostwo Miasta w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4 x 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki
• Wicemistrzostwo Miasta w Lekkiej Atletyce w biegu na 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki
11. Kamila Łukasiak
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Tenisie Stołowym – 09.02.2015 Zamienie
• Wicemistrzostwo Miasta w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4 x 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki
12. Oliwia Smolińska
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Tenisie Stołowym – 09.02.2015 Zamienie
13. Kamila Jackiewicz
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Ringo – 06.06.2015 Stojadła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Miasta w Ringo – 16.06.2015 Stojadła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Powiatu w Ringo – 16.06.2015 Stojadła*
• Wicemistrzostwo Miasta w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4 x 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki
14. Paulina Reguła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Ringo – 06.06.2015 Stojadła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Miasta w Ringo – 16.06.2015 Stojadła
• Drużynowe Wicemistrzostwo Powiatu w Ringo – 16.06.2015 Stojadła*
• Drużynowe Wicemistrzostwo Gminy w Tenisie Stołowym – 09.02.2015 Zamienie
• Wicemistrzostwo Miasta w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4 x 100 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki
• Mistrzostwo Miasta w Lekkiej Atletyce w biegu na 800 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki
• Wicemistrzostwo Powiatu w Lekkiej Atletyce w biegu na 800 m klas III gimnazjum – 09.05.2015 Mińsk Mazowiecki

Gratulujemy
Sebastian Kobza

Mistrzostwa Gminy Szkół Gimnazjalnych w Ringo
Dnia 6 czerwca 2015 roku w Stojadłach odbyły się Mistrzostwa Gminy Szkół Gimnazjalnych w Ringo. Pogoda tego dnia dopisała, aż nadto. Przy 33 stopniowym upale grało się bardzo ciężko. Dodatkowo w jednym z meczy kontuzji doznała Paulina Reguła. Mimo tego nasza drużyna wywalczyła II miejsce w Mistrzostwach Gminy, ustępując jedynie faworyzowanym gimnazjalistą ze Stojadeł.
Kolejne zawody zostały rozegrane jednego dnia. 16 czerwca 2015 roku również w Stojadłach, drużyna z naszego gimnazjum zmierzyła się w walce w Mistrzostwach Powiatu oraz Mistrzostwach Miasta Mińsk Mazowiecki. Drużyna z Niedziałki potwierdziła swoją wysoką formę zdobywając wicemistrzostwo Powiatu oraz wicemistrzostwo Miasta po prawie 7-godzinnych rozgrywkach.
W skład srebrnej drużyny wchodzili:
Paulina Reguła, Kamila Jackiewicz, Małgorzata Witkowska, Marcin Rogulski, Damian Łukasiak, Łukasz Felczyk.
                                                            Sebastian Kobza 

Zwiedzanie stadionu Legii Warszawa
11 czerwca 2015 roku uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Warszawy na stadion Legii. Dla uczniów, którzy wygrali swoje konkurencje na Pikniku Rodzinnym wycieczka została sfinalizowana przez Radę Rodziców. Mimo, że warszawskiej drużynie w tym roku nie udało się obronić Mistrzostwa Polski, zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Nasi szkolni kibice mogli zobaczyć od wewnątrz jak wygląda stadion piłkarski, a także poczuć się jak piłkarz Legii wchodząc na stadion korytarzem, którym zawsze przed meczem maszerują piłkarze, zasiadając na ławce rezerwowych, czy w szatni. Dzięki panu Wojciechowi Hadajowi – niedawnemu spikerowi Legii, nasi uczniowie poznali tajemnice stadionu oraz kilka ciekawych faktów z życia Legii. Dzieci mogły także poczuć atmosferę słynnej „Żylety” – czyli trybuny, na której zasiadają najbardziej fanatyczni kibice. Uczniowie otrzymywali odpowiedzi na każde nawet najtrudniejsze pytanie zadawane przewodnikowi.
Jak stwierdził pan Hadaj – nasza grupa była jedną z najsympatyczniejszych grup odwiedzających kiedykolwiek stadion Legii – i podobno nie mówi tego każdej grupie :)
Sebastian Kobza

Piknik Rodzinny
31 maja 2015r w Zespole Szkół w Starej Niedziałce odbył się Piknik Rodzinny. Specjalnie na tą okazję nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali kilka konkurencji sportowych zarówno dla dzieci jak i rodziców. Przewidziano dwie konkurencję przeznaczone tylko dla dzieci, dwie konkurencję rodzinne oraz jedną konkurencję typowo dla tatusiów. Oprócz tego reprezentacja szkoły podstawowej oraz reprezentacja gimnazjum rozegrała mecz w piłkę nożną, w którym przeciwnikami była drużyna składająca się z tatusiów.
Pierwszą rozgrywaną konkurencją było wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce. Ojcowie okazali się prawdziwymi siłaczami podnosząc coraz to większy ciężar zakładany na sztangę. Bezkonkurencyjny okazał się jednak pan Mariusz Drozdowski, który z wynikiem 125 kg wygrał zawody. Drugie miejsce zajął pan Leszek Roguski (110 kg), a miejsce trzecie pan Jerzy Pawłowski (95kg).
Kolejne dwie konkurencję rozgrywaliśmy jednocześnie. Na boisku do piłki nożnej rozgrywano konkurs żonglerki piłką chłopców, natomiast na boisku do koszykówki – rzuty osobiste do kosza dziewcząt. Konkurencja u dziewcząt była na tyle duża, że do wyłonienia zwycięzców potrzeba było rozegrać kilka dogrywek. Pierwsze miejsce zajęła Klaudia Janczak, miejsce drugie Julita Niedziałkowska, a na miejscu trzecim uplasowała się Marta Gańko.
Konkurencja chłopców natomiast odbyła się bez dogrywek, ponieważ bezapelacyjnie z wynikiem 64 odbić wygrał Bartłomiej Cieślik. Drugie miejsce zajął Kamil Jurkowski (54 odbicia), a miejsce trzecie Jakub Rosochacki (33 odbicia).
Następnie rozegrano ponownie jednocześnie dwie konkurencje rodzinne, które dostarczyły uczestnikom jak i obserwującym mnóstwo zabawy. W konkurencji rzutu beretem wygrała Karolina Szymańska, wyprzedzając swojego tatę pana Rafała Szymańskiego. Trzecie miejsce natomiast zajął Łukasz Felczyk.
W rzucie piłką lekarską tyłem udział mógł brać rodzic wraz z uczniem szkoły (pokrewieństwo nie było wymagane). Odległości rzutów rodzica oraz ucznia szkoły dały nam następujące wyniki. Miejsce pierwsze z łącznym wynikiem 20 m 30 cm uzyskała drużyna składająca się z pana Mariusza Zajkowskiego oraz Bartłomieja Cieślika. Kolejny raz dużą siłą wykazał się pan Mariusz Drozdowski, który wraz z synem Damianem zajął drugie miejsce (17,90). Trzecie miejsce przypadło drużynie złożonej z pana Wielechowskiego oraz Artura Wieczorka (14,90).
Na zakończenie odbył się mecz w piłkę nożną rodziców, ze swoimi dziećmi, który to obfitował w genialne zagrania z obu stron jak i mnóstwo bramek.
Wszyscy, którzy znaleźli się na podium otrzymali pamiątkowe medale. Natomiast dla osób, które wygrały poszczególne konkurencję dodatkową nagrodą było sfinalizowanie dla dziecka wycieczki na zwiedzanie stadionu Legii. Wszystkie nagrody ufundowała Rada Rodziców. Nagrody wręczył Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki pan Antoni Janusz Piechoski, za co serdecznie dziękujemy.
Sebastian Kobza

Wicemistrzowie Powiatu w Unihokeju Szkół Gimnazjalnych
Chłopcy z Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich zostali Wicemistrzami Powiatu w Unihokeju Szkół Gimnazjalnych i kontynuując tradycję awansowali do rozgrywek szczebla regionalnego. 
Zacznijmy jednak od początku..
Turniej powiatowy podzielony był na 3 części. W pierwszej zagrało 9 szkół, które zgłosiły się do udziału w rozgrywkach: Stara Niedziałka, Stojadła, Dębe Wielkie, Latowicz, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1, Sulejówek 1, Zamienie oraz Gimnazjum nr 3, które było gospodarzem rozgrywek.
07.02.2015 rozegraliśmy pierwszą rundę, w której przyszło nam się zmierzyć w grupie z drużynami z Sulejówka oraz z Zamienia. W pierwszym meczu skrzyżowaliśmy kije z drużyną z Sulejówka. Mimo doskonałego początku i prowadzenia 3:0 w naszej grze się coś zacięło. Chłopcy z Sulejówka strzelili bramkę na 3:1, a następnie po kilku sekundach na 3:2. Zrobiło się bardzo nerwowo, a sytuację utrudniał fakt, że na boisku z powodu fauli graliśmy w niepełnym składzie. Mimo to mówiąc żargonem sportowym „dowieźliśmy” zwycięstwo do końca. W drugi meczu naszym przeciwnikiem było Zamienie. Spotkanie to przez cały czas kontrolowaliśmy i zakończyliśmy zwycięstwem 4:1, najwyższym tego dnia spośród wszystkich spotkań. Tego dnia zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i w związku z tym z olbrzymimi nadziejami czekaliśmy na 2 część turnieju.
Druga część turnieju tzw. Półfinały rozegraliśmy 21.02.2015 r. również w Gimnazjum nr 3. Nasza grupa tego dnia składała się oprócz nas ze zwycięscy grupy A – Gimnazjum nr 1 oraz z drużyny z 2 miejsca w grupie B – Latowicza. Warto również dodać, że wyniki uzyskane w 2 części turnieju przechodziły do turnieju finałowego.
Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną Latowicza. Wiedzieliśmy, że przeciwnicy są bardzo dobrze przygotowani kondycyjnie i szybkościowo, dlatego też staraliśmy się cały czas prowadzić grę i stwarzać dużo sytuacji podbramkowych. Niestety tego dnia zawodziła skuteczność naszych chłopców, a Latowicz broniąc się wręcz doskonale wyprowadzał kontry, z których strzelał nam bramki. Tego dnia chłopcy z Latowicza byli nie do zatrzymania i niestety ulegliśmy 5:3. W drugim meczu naszej grupie Latowicz ograł Gimnazjum nr 1 3:2, co spowodowało, że decydujący mecz o awansie do finałów rozegraliśmy z „jedynką”. W meczu tym szybko objęliśmy prowadzenie, ale chłopcy z „jedynki” przeprowadzając bardzo składną akcję wyrównali. Wynik remisowy dawał awans Gimnazjum nr 1 dlatego wszystkie siły skupiliśmy na ataku i w końcówce drugiej połowy meczu strzeliliśmy bramkę, jak się później okazało na wagę awansu do turnieju finałowego.
07.03.2015 wraz z chłopcami ze Stojadeł, Sulejówka oraz Latowicza ponownie spotkaliśmy się w Gimnazjum nr3 na ul. Siennickiej żeby rozstrzygnąć kto zostanie mistrzem powiatu. Tak jak wspominałem wcześniej, w tej rundzie zaliczone były wyniki spotkań z rundy 2, dlatego też w najbardziej komfortowej sytuacji byli chłopcy z Latowicza, którzy mieli 2 punkty. Sulejówek ze Stojadłami podzieliły się punktami i na ich koncie było po 1 oczku. W najtrudniejszej sytuacji byli chłopcy z Niedziałki ponieważ przystępowali do finału z zerowym dorobkiem punktów. W pierwszym meczu Latowicz ograł Stojadła 2:1, czym pozbawił nas szansy na pierwsze miejsce w turnieju. W drugim meczu podejmowaliśmy Sulejówek. Mecz miał podobny przebieg do tego, który rozgrywaliśmy razem w 1 rundzie. Mimo naszego prowadzenia 2:0, Sulejówek walczył do końca i zdołał uratować remis 2:2. Kolejny mecz to pokaz umiejętności chłopców z Niedziałki, którzy udowadniając swoją dominację pokonali rywali ze Stojadeł 6:2 co było najwyższym wynikiem w całym turnieju. Czwarty mecz był dla nas bardzo istotny, ponieważ w przypadku wygranej drużyny z Sulejówka zajęlibyśmy 3 miejsce. Mecz zaczął się dla nas bardzo niekorzystnie, ponieważ Sulejówek bardzo szybko objął prowadzenie. Do końcowych sekund meczu w ogromnym napięciu przyszło nam czekać na wyrównanie chłopców z Latowicza. Dzięki remisowi w tym meczu zajęliśmy w całym turnieju 2 miejsce i wraz ze zwycięzcą drużyną z Latowicza awansowaliśmy do rozgrywek szczebla regionalnego.
Poniżej przedstawiam skład „srebrnych” chłopców:
Cieślik Bartłomiej, Felczyk Łukasz, Rogala Patryk, Wieczorek Artur, Niedziałkowski Piotr, Felczyk Rafał, Jurkowski Kamil, Łukasiak Damian, Nowicki Michał, Rogulski Marcin (kapitan zespołu) Rosochacki Jakub, Zawada Michał. Trener – Sebastian Kobza
Serdeczne gratulacje!
 Sebastian Kobza

Kibicuj z klasą
W dniu 1 grudnia 2014r po raz drugi w ramach akcji „Kibicuj z klasą” odwiedziliśmy stadion Legii Warszawa, gdzie stołeczna drużyna w 17-stej kolejce T-mobile Ekstraklasy podejmowała Cracovię Kraków. Sam mecz rozpoczął się nietypowo, ponieważ przed rozpoczęciem spotkania minutą ciszy uczciliśmy pamięć o Zbigniewie Korolu, wieloletnim pracowniku klubu, który zmarł w sobotę rano, a także o dwóch kibicach Legii, którzy zginęli w wypadku samochodowym, wracając z czwartkowego meczu Ligi Europy pomiędzy belgijskim Lokeren, a Legią.
Pogoda i tym razem nas nie rozpieszczała, ale mimo to na stadionie dzięki wspaniałemu dopingowi warszawskich kibiców panowała gorąca atmosfera. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że w drużynie Legii na murawie pojawił się najlepszy piłkarz stołecznego klubu - Miroslav Radović, którego nie mogliśmy oglądać w poprzednim meczu z powodu kontuzji.
Na poprzednim meczu piłkarze zgotowali nam wspaniałe widowisko, które zakończyło się dogrywką. W tym spotkaniu mieliśmy pewność, że mecz zakończy się po regulaminowych 90 minutach ze względu na to, że w przeciwieństwie do meczów pucharowych, w meczach ligowych może paść remis. Jednak piłkarze nie zawiedli wygrywając to spotkanie 2:0, czym wprawili w zachwyt najmłodszą część widowni oraz swoich zagorzałych kibiców.
Słowa uznania należą się p. Włodzimierzowi Osicy, który wraz ze mną organizował całe przedsięwzięcie. Nie mniej jednak wyjazd ten nie mógłby się odbyć również bez opiekunów, którzy poświęcili swój czas żeby zaopiekować się grupą naszych wiernych, szkolnych kibiców. Dlatego podziękowania składam p. Monice Brewczyńskiej oraz p. Marii Osicy, która prosto z jednej wycieczki przesiadła się do naszego autokaru. Dziękuję również p. Jarosławowi Kowalskiemu z firmy „Jarcyk”, który zapewnił nam bezpieczny i cieplutki przewóz w obie strony.Jak widać, dzieci „zaraziły się” kibicowaniem i mam nadzieję, że w nowym roku wrócimy jeszcze na Pepsi Arenę w Warszawie. 
Sebastian Kobza
Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj