PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

Wycieczka klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego do ZOO w Warszawie

2013-06-21 21:19:16, komentarzy: 0

W dniu 6 czerwca 2013 r. uczniowie klasy I i oddziału przedszkolnego udali się do warszawskiego ZOO. Na nadejście tego dnia szczególnie dzieci klasy I czekały z niecierpliwością, gdyż zgodniez programem blok tematyczny „W świecie dzikich zwierząt” został zrealizowany zimą, kiedy wówczas nie było sprzyjających warunków atmosferycznych do obejrzenia zwierząt w ZOO.

Wszystkie dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały i podziwiały zwierzęta egzotyczne sawanny, dżungli, jak również z krainy austalijskiej.  

Wiele emocji uczniom dostarczyły małpy. Wśród nich za miss piękności uchodzi koczkodan - Diana, największymi rozrabiakami są kapucynki czubate, natomiast najinteligentniejszymi zwierzętami są szympansy, zaś opinią niedostępnych i dumnych cieszą się mandryle.

Nasi wychowankowie szczególnie zainteresowali się oddzielną częścią małpiarni zajmowaną przez pawiany płaszczowe liczące kilkanaście osobników, u których panuje określona hierarchia. Nie ma chyba śmieszniejszych zwierząt w ZOO, niż małe pawiany, które zorientowawszy się, że wzbudziły zainteresowanie dzieci niesamowicie popisywały się swoimi umiejętnościami. Ich figlom i zabawom nie było końca.

Kolejną atrakcją pobytu dzieci w ZOO było przyglądanie się karmieniu fok. Dzieci miały możliwość rozmowy z opiekunami tych sympatycznych zwierząt o ich życiu oraz zwyczajach.

Poza wyżej wymienionymi zwierzętami duże podekscytowanieu dzieci wzbudziły również niedźwiedzie białe, wydry, krokodyle, lwy, tygrysy, gepardy, lamparty, żyrafy, zebry, słonie, lamy, pingwiny, hipopotamy oraz nosorożce. Uczniowie z zaciekawieniem przyglądali się także kangurom, pandom i mrówkojadom. Niemałe emocje wzbudziłou nich przebywanie w ptaszarni, gdzie w wystroju azjatyckiego lasu tropikalnego mieszkają azjatyckie ptaki tj. szpaki balijskie, ryżowce, szlarniki indyjskie, słowiki srebrnouche i wiele innych gatunków. 

 

Ponadto zainteresowaniem dzieci cieszyły się: flamingi, kondoryi papugi. Wśród wychowanków znaleźli się również zwolennicy gadów,tj. żółwi, legwanów, boa dusiciela, krokodyla, kameleona czy pytona, które mogli podziwiać w budynku herpetarium. 

Zwieńczeniem kilkugodzinnego pobytu dzieci w ZOO były zabawy w „Baśniowym ZOO”, gdzie uczestnicy wycieczki mogli zrelaksować się, zjeść coś smacznego, bądź pobawić się na placu zabaw wykazując się zręcznością i zwinnością.

Po dniu pełnym wrażeń wszyscy wróciliśmy uśmiechnięcii zadowoleni z bogatym bagażem wiedzy.  

                                                         Barbara Rońda   Elżbieta Roguska

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj