PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

Wspaniała wycieczka klas VI i V do Kotliny Kłodzkiej

2013-05-17 22:55:32, komentarzy: 0

           W dniach 13-15 maja klasy szóste i piąta wybrały się na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Podróż była bardzo długa (9-godzinna) jednak opłaciła się. Na miejscu oczarowały nas piękne krajobrazy Sudetów oraz urocze górskie potoki. Bajkowa kraina zaczarowała nas od pierwszego wejrzenia.

         Największe wrażenie zrobiła na nas Jaskinia Niedźwiedzia, która jest istnym arcydziełem Matki Natury. Przepiękne rzeźby z minerałów i prawdziwe szczątki niedźwiedzia jaskiniowego, które mieliśmy okazję obejrzeć, zrobiły na nas duże wrażenie.

        Drugi dzień wycieczki okazał się największym wyzwaniem, ponieważ udało nam się wejść na górę Snieżnik na wysokość schroniska (1218 m npm). Były pot i łzy, jednak widok jaki zobaczyliśmy po wejściu na miejsce wynagrodził nam wszelkie trudy. W nagrodę dzieci mogły zjeść pyszne, ciepłe gofry w schronisku. Zejście z góry okazało się już tylko przyjemnością.

        Równie ciekawą atrakcją okazała się kopalnia złota w Złotym Stoku. Przewodnicy po kopalni okazali się istnymi komikami, którzy rozśmieszali naszych uczniów na każdym kroku i przedstawili nam historię kopalni w bardzo interesujący sposób.

           Warto również wspomnieć o Twierdzy Kłodzkiej, w której mieliśmy  okazję poznać odrobinę historii, zwyczaje żołnierzy, miejsca w których jedli, spali a nawet salę tortur. Jednak największą atrakcją okazał się strzał z armaty !!!, który wprawił uczniów w osłupienie. Hałas i uderzenie były ogromne.

        Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych, czego dowodem mogą być śpiewy podczas drogi powrotnej oraz łzy w oczach niektórych uczniów. Aż szkoda było wracać… Opiekunowie wycieczki byli bardzo dumni i zadowoleni z zachowania dzieci i dziękują im za wspólnie spędzony czas.

                                                                                                   Monika Brewczyńska

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj