PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

Spotkanie z poezją.

2013-01-24 13:21:35, komentarzy: 0


 

     Laureat nagrody nobla Czesław Miłosz mawiał, że „ poezja  to wzruszenie i powiew, który  w trzech kropkach mieszka za przecinkiem” tą prawdę poznała również społeczność szkolna  i lokalna za sprawą wieczoru poetyckiego. Późnym popołudniem w Zespole Szkół w Starej Niedziałce 07.01.2013 r.  odbyło się spotkanie autorskie z panią Beatą Dudek.  Przestępujący szkolny próg goście oczarowani, dekoracją, świeczkami, wystawką książek z poezją, nawet nie przypuszczali, że ten wieczór upłynie pod hasłem wzruszeń poruszających zakamarki duszy.

Punktualnie o 17.30 zebranych gości, a w szczególności p. wicedyrektor Agnieszkę Natorff- Gałkę, przedstawicieli rady rodziców p. Irenę Wielgo- Kulbacką i Małgorzatę Dobosz, a także  uczniów, rodziców, nauczycieli powitały organizatorki spotkania p. Urszula Mastalerzi p. Elżbieta Roguska.

Zaproszeni goście mieli możliwość poznania autorki poprzez przeprowadzony przez  p. Urszulę Mastalerz wywiad. Niezwykle wzruszającą chwilą był moment, w którym poetka  i p. Elżbieta Roguska odczytały wiersze zamieszczone w tomiku „Dolina wzruszeń”.  Już kilka pierwszych dzieł poetki pozwoliło zrozumieć tytuł tomiku. Wiersze zachwycały, poruszały delikatne struny naszej duszy, wzruszały, fascynowały. Wrażenie to potęgowała gra  na gitarze uczennicy gimnazjum Aleksandry Palarczyk. Po strawie dla duszy przyszedł czas  na strawę dla ciała, którą przygotowały dzieci na zajęciach kulinarnych. Na koniec spotkania p. wicedyrektor wręczyła poetce kwiaty i podziękowanie za wyjątkowe wprowadzenie nas  w świat poezji. Czujemy się wyróżnieni z obecności w naszych szkolnych progach p. Beaty Dudek zważywszy, iż jest ona absolwentką naszej Szkoły Podstawowej. Wierzymy, że takie chwile jeszcze się powtórzą. 

 

 

Urszula Mastalerz

Elżbieta Roguska

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj