PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ.

2012-11-13 09:30:58, komentarzy: 0

W dniu 18. 10. 2012 r. w grupie 3 i 4 - latków oddziału przedszkolnego odbyło się spotkanie z pielęgniarką panią Urszulą Bartnicką – mamą naszego przedszkolaka.

Podczas spotkania, które przebiegało w formie rozmowy i działań praktycznych, dzieci dowiedziały się czym zajmuje się pielęgniarka, czego używa w codziennej pracy oraz co trzeba robić, żeby być zdrowym. Sprawy jakie były poruszane to: właściwe odżywianie, higiena w życiu codziennym, odpowiednie ubieranie się stosownie do pogody, korzyści z przebywania na świeżym powietrzu, kontrola swojego zdrowia u lekarzy (dentysta, szczepienia itp.).

Rozmowie towarzyszył szereg działań praktycznych: robienie opatrunku w razie skaleczenia, słuchanie bicia serca przez stetoskop, pokaz właściwego szczotkowania zębów, a nawet mierzenia ciśnienia!

Pani pielęgniarka bardzo chętnie odpowiadała na wszystkie pytania naszych  małych przedszkolaków. Dzieci były bardzo aktywne i zainteresowane tematem. Na koniec otrzymały od naszego gościa pamiątki ze spotkania oraz słodki (zdrowy) poczęstunek: pokrojone, świeże warzywa i suszone owoce.

Dziękujemy serdecznie Pani Ulu! :-)


Monika Ufnal


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj