PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

Ślubowanie klasy pierwszej

2012-11-07 22:44:29, komentarzy: 0

         19 października 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce odbyła się uroczystość istotna zarówno dla społeczności szkolnej, jak i lokalnej – ślubowanie klasy pierwszej. Do tej ceremonii uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem wychowawczyni klasy Barbary Rońdy.


         Po ponad miesięcznej nauce w szkole, był to dla pierwszoklasistów bardzo ważny dzień w ich życiu. Po ślubowaniu i pasowaniu na ucznia mieli wszakże stać się pełnoprawnymi uczniami społeczności szkolnej. Zanim jednak tak się stało, pierwszacy najpierw przedstawili się wszystkim w bardzo żywym, okolicznościowym programie artystycznym, podczas którego odtańczyli poloneza i krakowiaka, dali wspaniały występ deklamując wiersze i śpiewając piosenki, m.in.„Jestem uczniem”. „My pierwszacy” – na melodię „My Cyganie”, „Ślubowanie” oraz inne, czym zasłużyli sobie na gromkie brawa publiczności. Zaprezentowali w ten sposób rodzicom, zaproszonym gościom i całej społeczności uczniowskiej zdobyte przez ten czas umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.

        W gronie zaproszonych gości na uroczystości obecni byli: wójt gminy Mińsk Mazowiecki p. Antoni Janusz Piechoski, wicestarosta powiatu mińskiego p. Krzysztof Płochocki, sołtys wsi Karolina p. Edyta Głuchowska, radny wsi Karolina p. Andrzej Gruba, przewodnicząca Rady Rodziców p. Irena Wielgo – Kulbacka. Zaproszeni goście, p. dyrektor oraz uczniowie klas drugich obdarowali upominkami zaślubione dzieci. Po części artystycznej pierwszoklasiści w obecności grona pedagogicznego, swoich młodszych i starszych kolegów, rodziców i gości, złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Bardzo przejęci tym faktem pierwszaki przyrzekli, m.in. być dobrymi uczniami i kolegami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka. Następnie dyrektor Zespołu Szkół w Starej Niedziałce p. Krystyna Gmur, dokonała pasowania na ucznia przez symboliczne dotknięcie ramienia dużym ozdobnym ołówkiem. Po tym akcie pełnoprawnymi uczniami szkoły stało się 22 dzieci: Bartosz Abramowski, Adrian Butkiewicz, Maciej Czerwiński, Natalia Dębowska, Katarzyna Felczyk, Katarzyna Filipiec, Albert Gielo, Marcin Jackiewicz, Urszula Kolaszt, Mikołaj Krusiewicz, Natalia Kwaśniewska, Krystian Krypski, Jakub Makowski, Jakub Michalczyk, Natalia Michalczyk, Andżelika Mirosz, Jakub Ołdak, Julia Skalska, Olimpia Tarczyńska, Gerard Tarczyński, Sebastian Zagórski, Beata Zaperty.

 

          Po zakończonej uroczystości pierwszacy z zaproszonymi gośćmi pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Uwieńczeniem tej ceremonii był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców uczniów klasy pierwszej.

           Podobnie jak cała uroczystość, wypieki również były wyśmienite.

Opracowała: Barbara Rońda

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj