PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

PRZYWITANIE PANI JESIENI !!!

2012-09-26 20:47:11, komentarzy: 0

 

 

             Jesienią liście złotem się mienią, tak też stało się w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce.

        21 września do oddziału przedszkolnego przyszła pani Jesień. Przyniosła w prezencie kosz pełen soczystych owoców, kasztanów, żołędzi, orzechów i wiele innych jesiennych darów.

To PANI JESIEŃ ! – wołały uradowane dzieci. Kolorowa Pora Roku włożyła w rączki każdego przedszkolaka złociste listki i porwała w wietrzny taniec.

       „Już lato odeszło i kwiaty przekwitły, a jeszcze coś w słońcu się mieni..." – słowa tej piosenki towarzyszyły nam podczas wspólnej zabawy z JESIENIĄ.
Dzieci brały udział w licznych konkursach, degustowały pyszne owoce, ozdobiły listki kolorowym papierem, nie zabrakło również wesołych pląsów o tematyce jesiennej.

Natomiast 23 września Pani Jesień, odwiedziła, pozostałych uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce. Uczniowie smacznie i kolorowo świętowali przybycie tej pięknej, kolorowej pory roku. Pani Jesień, w którą wcieliła się Laura Kulbacka z klasy V, wraz ze swym ogrodnikiem, którego rolę pełniła Wiktoria Dorosz przywitała się z dziećmi i poczęstowała ich słodkim poczęstunkiem złożonym z darów jesieni. Wspomniała także o niedawno obchodzonym święcie chleba, dlatego na każdego łasucha czekał chlebek z dżemem jabłkowym lub powidłami śliwkowymi. Pani Jesień zapragnęła, aby w szkole zrobiło się kolorowo, dlatego też rozdała dzieciom różnobarwne listki. Odwiedziny tak niezwykłego gościa wzbudziły dużo radości na twarzach dzieci, jednak życzenia kolorowej, słodkiej i ciepłej jesieni spodobały się najbardziej. Powitanie jesieni zorganizował Samorząd Uczniowski pod opieką p. Urszuli Mastalerz.

 

Urszula Mastalerz

Elżbieta Roguska

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj