PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

Polubić czytanie!

2013-02-26 22:57:33, komentarzy: 0


 

Na prośbę wychowawcy dzieci z klasy II a przyniosły na zajęcia swoje własne, ulubione książki i zgromadziły je w kąciku czytelnika. Każda z nich została zaprezentowana przez właściciela, który jak najlepiej potrafił, zachęcał do jej przeczytania.

Aby zmotywować  wszystkich do czytania, w dniu 20 lutego wychowawca p.A.Zdanowicz  zaprosiła dzieci na wycieczkę do miejsca,

gdzie również czekają książki.

W Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim przywitały nas dwie panie bibliotekarki, które z pomocą prezentacji multimedialnej przybliżyły  to miejsce.

Na dzieci czekały tam specjalnie wybrane, bardzo ciekawe, bogato ilustrowane, najpiękniejsze pozycje. Po obejrzeniu wybranej książki kilkoro z nich prezentowało treść i zachęcało pozostałych do  przeczytania.

Pełne wrażeń dzieci wykonały plakaty zachęcające do odwiedzania i korzystania ze zbiorów biblioteki. Dziewczynki zatytułowały swoją pracę „Przyjdź do biblioteki, będziemy razem czytać”, zaś chłopcy „Biblioteka jest fajna”. Na plakatach znalazły się ulubione tytuły i postaci z książek.

Na pamiątkę pobytu w tym miejscu dzieci otrzymały zakładki, cukierki

i zaproszenie dla rodziców, aby je zapisali do grona czytelników.

 

 

Opracowała: Agnieszka Zdanowicz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj