PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

Podsumowanie projektu o kulturze Wielkiej Brytanii

2013-02-04 19:21:39, komentarzy: 0

 

 

W styczniu uczniowie klasy IVa zakończyli pracę nad projektem o kulturze Wielkiej Brytanii. Projekt trwał od 12.11.2012 do 15.01.2013 roku. W jego ramach uczniowie wykonali 4 prezentacje multimedialne (atrakcje turystyczne Wielkiej Brytanii, specjały kuchni brytyjskiej, sławni Brytyjczycy oraz przyroda Wielkiej Brytanii), przygotowali gazetkę ścienną o Wielkiej Brytanii, wykonali wiele prac plastycznych związanych z tym krajem, uczyli się kolęd po angielsku oraz samodzielnie wykonali grę planszową sprawdzającą wiedzę o Wielkiej Brytanii.

W ramach podsumowania projektu uczniowie zaprezentowali wyniki swojej pracy rodzicom oraz dyrekcji szkoły. Dzięki hojności dyrektora Studium Języków Obcych, Pana Tomasza Paudyny, mieli również okazję spróbować angielskich słodyczy oraz słynnej herbaty Twinings, a także porozmawiać i pobawić się z rodowitym Anglikiem Markiem Brannan'em.

 

Jak pokazał test z wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii przeprowadzony tuż przed feriami, uczniowie sporo się nauczyli podczas projektu. W związku z tym zostali nagrodzeni dobrymi ocenami. Chociaż wydaje się, że sama praca nad projektem była dla nich nagrodą. Dlatego tuż po zakończeniu projektu pytali: „Kiedy zaczynamy następny projekt?”


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj