PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

GÓRA GROSZA - SPRAWOZDANIE

2013-01-14 12:18:25, komentarzy: 0

Zaczęło się jak zawsze, opracowanie przebiegu akcji, ogłoszenie, o co chodzi, po co to robimy, ciekawy plakat także przyciąga wzrok, gazetka, informacja i lawina ruszyła. Od 26 listopada do 7 grudnia Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję charytatywną Góra Grosza. Dla przypomnienia w kilku słowach, głównym celem było zebranie funduszy na pomoc dla Domów Dziecka oraz programy szkoleń dla rodzin zastępczych i adopcyjnych. Akcja polegała na zbiórce monet (od 0,01 gr do 5 zł). Powtarzaliśmy, że nawet jedna mała moneta dołożona do dużej ilości może stworzyć ogromny fundusz, że każdy grosz się liczy, że może właśnie ten 1 grosz zaważy o zebranej sumie, a tym samym o pomocy dla rówieśników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Akcja przeprowadzona została w dwóch etapach. Pierwszy w formie konkursu polegał na zbieraniu przez klasy na własną rękę monety do specjalnych pojemników. Drugi etap to zbiórka ogólnoszkolna. Tak wyglądała teoria, a praktyka zaskoczyła chyba wszystkich. Największe zdziwienie pojawiło się po dwóch dniach od rozpoczęcia zbiórki, kiedy 2 klasy poprosiły o większe pojemniki, ponieważ zebrane monety przestały się mieścić w pojemnikach. Nikt nie przypuszczał, ze koniec akcji będzie miał taki rezultat. Po tygodniu SU zebrał pojemniki, odważnie uznaliśmy, że wszystkie pojemniki przeliczymy przez 3 dni, co okazało się niewykonalne. Liczenie i komisyjne przeliczanie zajęło nam tydzień czasu, poświęciliśmy na to w sumie 7 godzin. Opracowaliśmy kilka ciekawych i nowatorskich sposobów przeliczania, układania, sumowania wszystko skrupulatnie notując na specjalnych protokołach.

Komisja góry grosza przecierała oczy ze zdziwienia kiedy okazało się że najwięcej zebrała klasa IIB 272,18 zł.  Niewiele mniej klasa V 249,96 zł. W sumie zebraliśmy 884,88 złotych, suma imponująca, niewiarygodna w większości zawarta w grosikach (które na marginesie liczyło się najgorzejJ. Klasa II b w nagrodę otrzymała cukiereczki i chyba o wiele słodszy dzień bez pytania.

Drugi etap to zbiórka ogólnoszkolna trwająca kilka dni przyniosła kwotę 15,35 zł.. Ogólnie udało się zebrać okrągłą sumkę 900 złotych i 23 groszy. 

 

 

 

 Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie!!! Dzieci wzięły sobie tą prawdę głęboko do serca o czym świadczy suma 900 złotych.

 

Za każdy grosik serdecznie dziękuje Samorząd Uczniowski z panią Ulą Mastalerz jak również dziękują dzieciaki z Domów Dziecka, którym ta kwota choć w niewielkim stopniu, ale pomoże, uczyni ich dzieciństwo może kolorowym, może wygodniejszym może szczęśliwszym.

 

Jeszcze raz dziękuje.

 

Ula Mastalerz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj