PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

DZIEŃ PRZYJACIÓŁ NATURY

2013-05-04 16:20:15, komentarzy: 0

 

 

 

22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi nauczyciele z oddziału przedszkolnego grupy 3 i 4 latków przeprowadzili kolejne zajęcia w ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Po Dniu Marchewki, który cieszył się ogromnym zaciekawieniem dzieci, przyszedł czas na Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury pod hasłem: „Nie zaśmiecajmy naszej Planety”.                     

 

Każda z czynności, jakie wykonywały dzieci tego dnia, związana była z przyrodą, ekologią i ochroną środowiska. Dowiedzieliśmy się, że Ziemia to dom nas wszystkich  i powinniśmy o nią dbać. Obejrzeliśmy zdjęcia najpiękniejszych zakątków Polski i miejsc  zniszczonych przez człowieka, by uświadomić sobie, że gdy przestaniemy się o nie troszczyć za parę lat możemy obudzić się na „wielkim wysypisku”.                                                                      

 

Przedszkolaki dowiedziały się, że nawet tak małe dzieci jak one, mogą dbać  o przyrodę, i że ich działanie ma ogromne znaczenie, chociażby gasząc niepotrzebne światło, dokręcając kran, czy ograniczając ilość produkowanych śmieci. Zaskakujące były pomysły dzieci na ponowne wykorzystanie niepotrzebnych gazet, folii, pudełek, czy puszek. Jednym   z pomysłów było wykonanie śmieciowego ludka z pudełek po zapałkach, co później wspólnie zrealizowaliśmy. Na koniec zajęć złożyliśmy przysięgę, że będziemy oszczędzać wodę, prąd oraz segregować śmieci. Każdy Przyjaciel Natury został nagrodzony zielonym listkiem od Matki Ziemi, który ma przypominać, że przyrodę należy chronić nie tylko od święta, ale każdego dnia.

 

Monika Ufnal

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj