PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

Dzień Babci i Dziadka

2013-02-05 18:40:11, komentarzy: 0


21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, zaś 22 stycznia Dzień Dziadka, z tej okazji dzieci  ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce przygotowały niespodziankę dla ukochanych seniorów. Przybyli goście mogli podziwiać galerię portretów babć i dziadków wykonanych przez wnuków. Odnalezienie swojej podobizny wśród malowniczych prac wywoływało uśmiech na twarzy i wprowadzało w dobry nastrój.

Jako pierwsze zaprezentowały swój program artystyczny pięciolatki  i sześciolatkiz oddziału przedszkolnego. Recytacja wierszy opiewających zalety babć i dziadków przeplatana była piosenkami połączonymi z układami tanecznymi. Kulminacyjnym punktem programu była wspólna zabawa taneczna przy utworach: „Dwóm tańczyć się zachciało”, „Kaczuszki” oraz „Jedzie pociąg z daleka”. W podziękowaniu za czułe serce, pomocną dłoń, bajki na dobranoc… dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki- medale dla babći krawaty z życzeniami dla dziadków.  

W drugiej części uroczystości uczniowie Samorządu Uczniowskiego zaprosili zebranych gości do obejrzenia przedstawienia pt. „Sto lat dla Babci i Dziadka”. Zaprezentowana historia opowiadała o seniorach, którzy wychowywali sześcioro wnucząt.  Z dużym dystansem dzieci pokazały swoje codzienne zachowania, które budzą wiele zastrzeżeń i powinny być przestrogą dla innych. Na koniec występu przybyły postacie z bajek, dzięki którym pociechy zrozumiały jak zadbać o zdrowie i dobry humor babci oraz dziadka. Wzruszającym momentem była chwila kiedy wszyscy artyści zgodnym chórem wypowiedzieli znane wszystkim magiczne słowo „Dziękuję”.

Po występach organizatorzy p. Elżbieta Roguska i p. Urszula Mastalerz zaprosili wszystkich na poczęstunek, który przygotowali niezawodni jak zwykle rodzice. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyły gratulacje, rozmowy, a nawet spotkania i wspomnienia po wielu latach. Międzypokoleniowym wydarzeniem była potańcówka dzieci i seniorów do przebojów z lat młodości babć i dziadków, a także współczesnych utworów.

Uroczystość wywołała wiele pozytywnych emocji, dowodem były łzy wzruszenia u zaproszonych gości.

 

Opracowały:

p. Elżbieta Roguska

p. Urszula Mastalerz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj