PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

CHOINKA W „ TAJEMNICZYM OGRODZIE”

2013-01-28 23:07:55, komentarzy: 1


    Siarczysty mróz, śnieg po pas a u nas kolorowy raj – te słowa jak echo powtarzane były przez rodziców, nauczycieli i dzieci, czyli uczestników sobotniej zabawy w Zespole Szkółw Starej Niedziałce 26 stycznia 2013 roku.

 

 

 

    Motywem przewodnim choinki zorganizowanej przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce był „ Tajemniczy ogród”. Bal odbył się w dwóch odsłonach. W pierwszej, trwającej od godz. 10.00 do 13.00, uczestniczyły   dzieci najmłodsze, czyli przedszkolaki 3-4 latki,5-6 latki i uczniowie klas I-III. Po godzinnej przerwie na ostudzony parkiet tanecznym krokiem wkroczyli uczniowie klas starszych, którzy w rytm najnowszych przebojów bawili się do godziny 17.00.

 

 

 

     Baśniowa atmosfera, która ogarnęła uczestników balu tuż po przekroczeniu tajemniczych wrót, spowodowana była wpływem niespotykanej magii różowego elfa- p. Ireny Wielgo- Kulbackiej. Ta niezwykła postać od początku do końca czuwała nad tym, żeby każdy uczestnik zabawy czuł się wyjątkowo dobrze. Różowy elf przygotował i przeprowadził wiele interesujących, zabawnych i zaskakujących konkursów. Uczestnicy musieli się wykazać umiejętnościami z wielu dziedzin artystycznych i sprawnościowych.    

  

 

 

    Nie zabrakło również z niecierpliwością oczekiwanej przez dzieci wizyty Mikołaja ze słodkimi niespodziankami. Mimo ogromnych przeszkód w postaci śnieżnych zasp, przybył   na zaczarowanej hulajnodze.  DJ Karol skutecznie wspierał naszego elfa serwując świeżei gorące przeboje światowych list przebojów. Dla spragnionych i potrzebujących uzupełnienia energii przygotowany został poczęstunek w postaci „ nektaru i ambrozji”, czyli tego wszystkiego, co uwielbiają nasze pociechy.

 

 

   Wisienką na torcie okazał się pomysł, projekt i wykonana dekoracja. „ Tajemniczy ogród” oczarował wszystkich tych, którzy kochają baśnie, bajki i najważniejsze w naszym życiu – dzieci.  Niezwykle barwna, tęczowa, urozmaicona i przestrzenna dekoracja podobała się wszystkim tym, którzy w pełni oddali się magii tajemniczego ogrodu. Najkrócej i najdobitniej scenografię podsumował p. T. Kurowski stwierdzając „… super, super, super, tego jeszcze nie było”. Natomiast p. Pietraszek określił dekorację jako naprawdę piękną i niezwykłą.W związku z tym organizatorzy, przychylając się do prośby przedstawicieli rodziców i dzieci, postanowili pozostawić część dekoracji, aby na dłużej przywoływała w pamięci radosny nastrój wspaniałej zabawy choinkowej. Cytując słowa i podsumowując oczekiwania większości uczestników, którzy na zawsze chcieliby zostać w szczęśliwym, beztroskim tajemniczym ogrodzie, można stwierdzić, że uroczystość była pod każdym względem udana.     

 

                                                                       Włodzimierz Osica                   

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Krystian 11:45, 29 stycznia 2013

    ta zabawa na długo zostanie w mojej pamięci - Krystian :-)))

    Odpowiedz
Kreator strony - przetestuj