PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014

ROK SZKOLNY 2012/2013

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

2012-09-19 14:57:19, komentarzy: 0

              Już 19 raz Fundacja „Nasza Ziemia” i Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska” koordynują i organizują ogólnopolską akcję „Sprzątania świata”. W tym roku wszystkim wolontariuszom którym nie jest obojętny los Ziemi przyświecało hasło „Kocham, lubię, szanuję …nie śmiecę”.

          My również mając na uwadze czyste powietrze, lasy, łąki bez dzikich wysypisk śmieci, postanowiliśmy przyłączyć się do akcji, ponieważ wiemy jak ważna jest ochrona środowiska. Organizatorami akcji sprzątania świata na terenie Zespołu Szkół w Starej Niedziałce jest p. Urszula Mastalerz i p. Danuta Zychowicz. Działania w ramach akcji, podjęte przez uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce miały na celu kształtowanie u dzieci poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, ukazanie niebezpieczeństw spowodowanych dewastacją środowiska naturalnego. Nasze działania rozpoczęły się od zajęć tematycznych, na których uczniowie dowiedzieli się o idei akcji, jej celach i krótki zarysie historycznym, oraz stworzyli hasła, które umieściliśmy na plakatach i transparentach.

         Aby dotrzeć z naszymi przesłaniami do jak największej ilości ludzi, postanowiliśmy zorganizować happening ekologiczny. W poniedziałkowe popołudnie usłyszeli, zobaczyli i w lekturze naszych ulotek się zatopili mieszkańcy Starej Niedziałki ul. Natolin oraz Karoliny. Przechodząc przez miejscowości głosiliśmy hasła zachęcające do sprzątania świata np. „Ja nie śmiecę- a TY?”, „Dzikie wysypiska tworzą leśne śmieciska”, „ Po pierwsze nie śmiecę”, „Niech wszystkie dzieci wyrzucają do kosza śmieci”. Rozdawaliśmy również ulotki mówiące o akcji, jej idei oraz rady co zrobić, aby śmieci było mniej i jak dbać o gminę w której mieszkamy. Aby nasze słowa, hasła poprzeć działaniem zebraliśmy śmieci z pobliskich rowów.


         Mamy nadzieję, że nasza akcja, ulotki, hasła dotrą do jak największej ilości mieszkańców naszej gminy, a tym samym zachęcą do działania. Zapraszamy do naszej szkoły, aby obejrzeć plakaty dotyczące akcji sprzątania świata.

 

 

 

 

Urszula Mastalerz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj