Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015WYCIECZKA KLASY VI

2013-10-28 20:42:42, komentarzy: 0

 

 

WYCIECZKA KLASY VI – 24 października 2013r. część szóstoklasistów wybrała się do Warszawy. Wprawdzie nasze plany troszkę pokrzyżowała pogoda, ale jak na dobrze przygotowanych wycieczkowiczów mieliśmy wersję alternatywną.
W kinie obejrzeliśmy film  „Kumba” - niezwykłą opowieść o zebrze, która miała  „ciśnienie… na wypasienie”. Tak naprawdę to  historia małej zebry, która urodziła się bez połowy pasków na ciele i została  odtrącona przez rodzinne stado. Film uwiódł nas niezwykle szczegółową animacją, która ożywiła  na naszych oczach afrykańską faunę i florę. Zjawiskowa komedia familijna z ponadczasową puentą ….o miłości i przyjaźni;)  

Następnie pojechaliśmy do Muzeum Narodowego. W trakcie zwiedzania poznaliśmy najwybitniejsze dzieła znajdujące się w jego  zbiorach. Trasa zwiedzania objęła wybrane obiekty z Galerii Sztuki XIX wieku, Galerii Dawnego Malarstwa Europejskiego oraz Galerii Portretu Staropolskiego i Europejskiego. Podziwialiśmy najsłynniejsze dzieło w Galerii Dawnego Malarstwa Europejskiego -  tondo autorstwa Sandra Botticellego, zaś wśród wielu arcydzieł sztuki XIX wieku Bitwa pod Grunwaldem Jana Matejki, oj zrobiła na nas  wrażenie!!!  Na brak humoru przez cały dzień nie narzekaliśmy ;)

Agnieszka Natorff-Gałka

« powrót

Dodaj nowy komentarz


SZKOŁA PODSTAWOWA

im. MARII KOWNACKIEJ


GIMNAZJUM

im. RODZINY SAŻYŃSKICHPLAN PRACY SU

PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014Partner 
Dnia Europejskiego

Więcej na http://blog.orange.pl/technologiczny/entry/witamy-wiosne-w-orange-konkurs/BAL CHOINKOWY 8 luty 2014
REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

I TURNIEJ WARCABY - REGULAMIN DO POBRANIA:

Kreator strony - przetestuj