Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015Wycieczka klasy II do Warszawy

2014-05-14 20:53:12, komentarzy: 0


            7 maja 2014 roku uczniowie klasy II pod opieką p. Barbary Rońda – wychowawczyni oraz p. Iwony Biaduń uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. W podróż wyruszyliśmy o godzinie 8.15. W dobrych nastrojach wczesnym przedpołudniem przybyliśmy do stolicy. Naszą przygodę rozpoczęliśmy przejażdżką najstarszymi i najdłuższymi ruchomymi schodami w Polsce. Następnie pod kierownictwem pani przewodnik udaliśmy się na Plac Zamkowy, by poznać historię kolumny Zygmunta oraz zwiedziliśmy dziedziniec Zamku Królewskiego.  Spacerkiem udaliśmy się na plac Kanonii, na środku którego stoi potężny spiżowy dzwon z XVII w. Obeszliśmy go trzy razy, bo podobno przynosi szczęście… Na Kanonii widzieliśmy także najwęższy dom na Starym Mieście. Nie omieszkaliśmy pójść na Gnojną Górę, na której obecnie znajduje się taras widokowy, gdzie podziwialiśmy piękny widok na Wisłę i prawobrzeżną część miasta. Dalej zwiedziliśmy Rynek z otaczającymi go charakterystycznymi kamieniczkami, którego nieodzownym elementem jest centralnie umiejscowiona fontanna z Syrenką.  Odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, przed którego wejściem stoi kamienny niedźwiedź. Według legendy jest on zaklętym w głaz nieśmiałym księciem. Ponadto poznaliśmy inne legendy, m.in.: o Warsie i Sawie, Bazyliszku i Syrence. Kończąc pobyt na Starówce udaliśmy się zobaczyć inne zabytki m.in. zespół murów miejskich i Barbakan (budowla obronna).  Dowiedzieliśmy się o tragicznych wydarzeniach z okresu Powstania Warszawskiego, które przypomina pomnik Małego Powstańca.

   Gwoździem programu był spektakl teatralny pt. „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” w teatrze lalkowym „Baj”. Spektakl był kolorową, rozśpiewaną i roztańczoną opowieścią o afrykańskich przygodach Doktora Dolittle i jego przyjaciół. W przedstawieniu wykorzystano różnorodne techniki teatralne: lalki, maski, teatr przedmiotu, czarny teatr i teatr cieni.

   Po spektaklu uczestniczyliśmy w spektakularnej i arcyciekawej lekcji teatralnej: „Jak się porusza?”, podczas której poznaliśmy różne rodzaje lalek m.in.: kukły, pacynki, jawajki, marionetki. Odkryliśmy sekrety ożywiania lalek i próbowaliśmy sztuki animacji.

   Nasz wyjazd zakończyliśmy obejrzeniem kolejnej atrakcji, a mianowicie Pomnika Praskiej Kapeli Podwórkowej, który jest nierozerwalnie związany z historią Warszawy. Na rzeźbę składa się pięć mosiężnych postaci, reprezentujących akordeonistę, skrzypka, bębniarza, gitarzystę i grającego na bandżo. Po dniu pełnym wrażeń, szczęśliwi oraz w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły ;-)


Oto fotorelacja z wycieczki:

 Przy Kolumnie Zygmunta

 

 

 

Przy Kolumnie Zygmunta na tle Zamku Królewskiego

 

 

 

Na dziedzińcu Zamku Królewskiego

 

 

 

Obchodzimy dzwon trzy razy ….

 

 

Dziewczynki też chcą mieć szczęście…. 

 

 

 

Na Rynku Starego Miasta 

 

 

 

 

Przed Pomnikiem Małego Powstańca

 

 

 

Przed spektaklem w teatrze „Baj”:

 

 

 

Na lekcji teatralnej

 

 

 

Na lekcji teatralnej c.d.

 

 

 

Przy Pomniku Praskiej Kapeli Podwórkowej

 

 

 

Barbara Rońda« powrót

Dodaj nowy komentarz


SZKOŁA PODSTAWOWA

im. MARII KOWNACKIEJ


GIMNAZJUM

im. RODZINY SAŻYŃSKICHPLAN PRACY SU

PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014Partner 
Dnia Europejskiego

Więcej na http://blog.orange.pl/technologiczny/entry/witamy-wiosne-w-orange-konkurs/BAL CHOINKOWY 8 luty 2014
REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

I TURNIEJ WARCABY - REGULAMIN DO POBRANIA:

Kreator strony - przetestuj