Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015Wycieczka klas IV

2013-12-11 23:16:44, komentarzy: 0

 


 

            11 grudnia obie klasy IV pojechały na wycieczkę do Warszawy. Zaczęliśmy naukowo, a raczej kulturalnie – od lekcji muzealnej pt. „Co mówią obrazy”. Pani przewodnik omówiła z czwartoklasistami różne rodzaje obrazów (religijne, mitologiczne, batalistyczne, pejzaże, weduty, abstrakcyjne). Przy okazji okazało się, że niektórzy uczniowie całkiem dużo wiedzą, co było zaskoczeniem dla prowadzącej. Mieliśmy okazję nie tylko obejrzeć obrazy i o nich posłuchać, ale też poznać różne ciekawostki związane z konkretnymi pracami i ich autorami. Dowiedzieliśmy się również, że w przedstawieniu scen batalistycznych obrazy mają jedną główną  przewagę nad fotografią: dają możliwość pokazania całej bitwy w jednej scenie.

 

 

            Następnym punktem programu był Stadion Narodowy. Z zewnątrz wyglądał gigantycznie, a w środku... niektórzy uczniowi nie mogli zrozumieć, dlaczego piłkarze tak bardzo się męczą biegnąc od bramki do bramki, przecież to wcale nie jest tak daleko... No cóż, „daleko” to pojęcie względne.

            „Trasa piłkarza”, którą poprowadziła nas pani przewodnik pozwoliła zobaczyć na własne oczy tę drugą, niewidoczną w telewizji stronę stadionu. Mieliśmy możliwość zobaczyć gdzie i w jakich warunkach piłkarze przygotowują się do meczu, którędy wychodzą na murawę stadionu, gdzie siedzą komentatorzy, gdzie znajdują się studia telewizyjne, a także... posiedzieć przez chwilę w kosmicznych fotelach trenerów. Największe wrażenie zrobiła na nas łazienka w szatni piłkarzy, wypełniona dwunastoma wygodnymi jacuzzi. Trasę zakończyliśmy symulacją konferencji prasowej po... przegranym meczu. Dlatego apelujemy do Reprezentacji Polski: dajcie nam szansę porozmawiać o Waszych sukcesach!

 

 Ewa Przybysz-Gardyza

« powrót

Dodaj nowy komentarz


SZKOŁA PODSTAWOWA

im. MARII KOWNACKIEJ


GIMNAZJUM

im. RODZINY SAŻYŃSKICHPLAN PRACY SU

PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014Partner 
Dnia Europejskiego

Więcej na http://blog.orange.pl/technologiczny/entry/witamy-wiosne-w-orange-konkurs/BAL CHOINKOWY 8 luty 2014
REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

I TURNIEJ WARCABY - REGULAMIN DO POBRANIA:

Kreator strony - przetestuj