Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015Słowem przewodnim - teatr

2014-01-19 15:57:32, komentarzy: 0

 

 

 

      9 stycznia o godzinie 9.00 uczniowie pisali próbny sprawdzian szóstoklasisty z Operonem 2014. Na rozwiązanie wszystkich zadań z arkusza mieli 60 minut.

 

 

 

 

 Tematem przewodnim testu był teatr i wokół niego skoncentrowane były niemal wszystkie zadania testowe. Pierwszy tekst, którego autorem jest Andrzej Hausbrandt pt. "Podnieść kurtynę", był podstawą do rozwiązania zadań 1-6, które sprawdzały, czy uczeń rzeczywiście zrozumiał przeczytany artykuł. Kolejne zadania sprawdzały umiejętność prawidłowego odczytywania teatralnego repertuaru, a także planu widowni. 
 Wśród zadań nie zabrakło także zadań matematycznych, w których należało wypisać wszystkie obliczenia. Dwa ostatnie zadania, czyli krótka i długa forma wypowiedzi również zostały połączone tematyką teatralną. Zaproszenie na przedstawienie oraz opowiadanie o tym, jak uczniowie pewnej szkoły przygotowywali przedstawienie teatralne - z takimi dłuższymi formami zmierzyli się szóstoklasiści.

 

 

 

     Arkusze i klucze odpowiedzi są już znane. Czas podsumować liczbę punktów i zobaczyć, co jeszcze należałoby powtórzyć przed kwietniowym sprawdzianem organizowanym przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

 

próbny sprawdzian - arkusz

 

 

próbny sprawdzian - klucz 

 

 

 Sylwia Pałdyna

 


 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


SZKOŁA PODSTAWOWA

im. MARII KOWNACKIEJ


GIMNAZJUM

im. RODZINY SAŻYŃSKICHPLAN PRACY SU

PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014Partner 
Dnia Europejskiego

Więcej na http://blog.orange.pl/technologiczny/entry/witamy-wiosne-w-orange-konkurs/BAL CHOINKOWY 8 luty 2014
REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

I TURNIEJ WARCABY - REGULAMIN DO POBRANIA:

Kreator strony - przetestuj