Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015OZŁOCONA NIEDZIAŁKA

2014-06-18 22:44:39, komentarzy: 0

Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców, Dyrektor i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Starej Niedziałce oraz Uczniowski Klub Sportowy OSY zorganizowali dnia 1 czerwca 2014r. Dzień Sportu. Świętowanie rozpoczęło się już o godz. 9.00 inauguracją turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców  Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Mińsk Mazowiecki.

Zmagania sportowe odbywały się w trzech kategoriach:

 •  Dziewczęta rocznik 2001
 •  Chłopcy rocznik 2001
 •  Chłopcy rocznik 2003 i młodsi

W turnieju wzięło udział 11 drużyn ze szkół z terenu naszej gminy. Nasze gościnne progi odwiedziły koleżanki i koledzy za Stojadeł, Marianki, Zamienia oraz Huty Mińskiej. Gospodarzami były zawodniczki i zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Osy. Przy sprzyjającej aurze i żywiołowym dopingu przybyłych z drużynami kibiców wszyscy uczestnicy turnieju dostarczyli mnóstwa emocji i sportowych wrażeń. Mimo zaciętej  rywalizacji wszystkie mecze odbyły się w duchu fair play. W klasyfikacji końcowej drużyny zajęły następujące miejsca:

W kategorii dziewcząt 2001 i młodsi I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mariance, II miejsce Szkoła Podstawowa w Starej Niedziałce, III miejsce Szkoła Podstawowa w Stojadłach.

W kategorii chłopców rocznik 2001 i młodsi I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Starej Niedziałce, II miejsce Szkoła Podstawowa w Stojadłach, III miejsce Szkoła Podstawowa w Mariance.

W kategorii chłopców rocznik 2003 i młodsi I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Starej Niedziałce, II miejsce Szkoła Podstawowa w Mariance, III miejsce Szkoła Podstawowa w Stojadłach, IV miejsce Szkoła Podstawowa   w Hucie Mińskiej, V miejsce Szkoła Podstawowa w Zamieniu.

         W czasie zawodów była prowadzona również klasyfikacja na najlepszego strzelca oraz bramkarza turnieju i tu nasi piłkarze zdobyli komplet statuetek. W kategorii chłopców starszych najlepszym strzelcem okazał się Mateusz Wiktorowicz, a najlepszym bramkarzem Krystian Zawadzki. Natomiast  w kategorii chłopców młodszych najcelniej do bramki strzelał Jakub Wawer,  a najskuteczniej swojej bramki bronił Daniel Gałązka. Tak więc drużyny  „ męskie” wywalczyły złote medale i puchary Wójta Gminy, natomiast drużyna „damska” zdobyła srebrne medale. Jest to duży sukces i potwierdzenie wysokich umiejętności piłkarzy i piłkarek nożnych UKS OSY.

Nagrody w postaci pucharów i medali dla zespołów, które wywalczyły czołowe lokaty oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestniczących drużyn wręczyli Starosta Powiatu Mińskiego p. Antoni Jan Tarczyński, Wicestarosta   p. Krzysztof  Rogulski oraz Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki p. Janusz Antoni Piechoski.

Na podkreślenie zasługuje ogromny wkład pracy w przygotowanie  i przeprowadzenie zawodów Rady Rodziców Zespołu Szkół a w szczególności p. Mariusza Szczęsnego, który wraz ze swoim zespołem zadbał o duszę- (oprawa muzyczna) i ciało- (poczęstunek oraz opieka medyczna) wszystkich uczestników turnieju.

Po turnieju młodszych piłkarek i piłkarzy został rozegrany turniej open dla nieco starszych miłośników piłki kopanej. I miejsce wywalczyła drużyna juniorów ze Starej Niedziałki, II miejsce drużyna Ministrantów z Parafii pw NMP w Mińsku Mazowieckim, III miejsce drużyna seniorów ze Starej Niedziałki. Dzięki obfitości  zdobytych złotych trofeów w postaci medali i pucharów oraz statuetek… „ Stara Niedziałka została ozłocona” – te słowa wypowiedział jeden z uważnych obserwatorów tego sportowego wydarzenia.

         Tak więc wszyscy poszukiwacze złota – zapraszamy do Niedziałki!

Po tak emocjonujących doznaniach w drugiej części obchodów Dnia Sportu oczekiwaliśmy podobnych wrażeń w konkurencjach sportowo- rekreacyjnych przygotowanych dla wszystkich chętnych sprawdzenia swojej tężyzny fizycznej. Ci, którzy chcieli się bawić w tym dniu również na sportowo, mogli wziąć udział  w licznych grach i zabawach zorganizowanych przez zawodników UKS OSY i członków Samorządu Uczniowskiego tj:

 •  Mecz siatkówki
 •  Mecz dwóch ogni
 •  Konkurs hula hop
 •  Konkurs ze skakanką
 •  Konkurs strzału na bramkę
 •  Konkurs rzutu do kosza

W wieloboju rodzinnym przygotowano następujące konkurencje:

 •  Bieg syjamski
 •  Bieg narciarski
 •  Bieg z piłeczką
 •  Rzut ringiem
 •  Rzut kartą
 •  Badminton

Wszyscy, którzy zwyciężyli w konkurencjach rekreacyjno- sportowych otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy pozostali uczestnicy cieszyli się  z nagród pocieszenia.

Podsumowując Dzień Sportu w Starej Niedziałce na podstawie licznych sukcesów sportowych, które odnieśli uczestnicy pikniku, stosowne byłoby zastanowienie się nad zmianą nazwy miejscowości na … Młoda Niedziałka.

 

Włodzimierz Osica, Maria Renata Osica

« powrót

Dodaj nowy komentarz


SZKOŁA PODSTAWOWA

im. MARII KOWNACKIEJ


GIMNAZJUM

im. RODZINY SAŻYŃSKICHPLAN PRACY SU

PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014Partner 
Dnia Europejskiego

Więcej na http://blog.orange.pl/technologiczny/entry/witamy-wiosne-w-orange-konkurs/BAL CHOINKOWY 8 luty 2014
REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

I TURNIEJ WARCABY - REGULAMIN DO POBRANIA:

Kreator strony - przetestuj