Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015Od tego są uszy, aby je trzymać do góry.

2014-04-04 21:47:22, komentarzy: 0

  

Tak mawia Plastuś w książce „Plastusiowy pamiętnik”, który stał się głównym bohaterem inscenizacji związanej z obchodami Dnia Patrona w Szkole Podstawowej w Starej Niedziałce. 28.03 podczas uroczystości postawiliśmy zebranym uczniom, nauczycielom pytanie: Czy we współczesnej szkole jest miejsce dla sztandarowej postaci Marii Kownackiej Plastusia? Zaraz się przekonacie.

Od tego się zaczyna, że była sobie plastelina, a dalej było już tylko ciekawiej. Uczniowie ubrani na galowo przenieśli się do roku 1919, kiedy to nasza patronka zadebiutowała na łamach „Płomyczka i Promyka” opowiadaniem o przygodach małej pocieszki z plasteliny. W inscenizacji, której akcja rozgrywa się na lekcji i opowiada o nieznośnej Joli, wplecione zostały fragmenty filmu „Plastusiowy pamiętnik. O tym jak to z Jolą było, ale dobrze skończyło”. Na scenie pojawił się Plastuś, który opowiedział o sobie, jak powstał, gdzie mieszka i co robi. Tak szybko jak znaleźliśmy się w szkole naszych mam, tak samo szybko przenieśliśmy się do współczesnej placówki. Również współczesna lekcja uzupełniona została filmem nakręconym na lekcji języka polskiego w klasie V a. Jak wielkie było zaskoczenie, kiedy na scenie pojawił się Plastuś, ale taki współczesny, który opowiedział o sobie widzom. Ostatnim elementem inscenizacji było spotkanie Plastusiów, tego z 1919 roku oraz współczesnego z 2014 roku. Jak się okazało w szkole jest miejsce dla małej pocieszki, co w piórniku mieszka, nie ważne czy obok stalówki, kałamarza, gumki myszki czy smartfonu, kalkulatora, ścieralnego długopisu. Przestawienie podkreślało wartość przyjaźni, dodatkowo wzmocnionej słowami piosenki Kamila Bednarka. Inscenizację przygotowały uczennice z klasy Va.

W dalszej części apelu poznaliśmy laureatów konkursów, recytatorskiego im. Marii Kownackiej dla klas I-III

 

I miejsce Urszula Kolaszt, Oliwia Glinka

II miejsce Julia Leszczyńska

III miejsce Maja Szczepańska, Kinga Żelazowska

Wyróżnienie Maja Cieślik

 

oraz Pięknego czytania im. Marii Kownackiej dla klas IV-VI

 

I miejsce Laura Kulbacka, Klaudia Janczak

II miejsce Klaudia Gałązka, Ola Rosik, Weronika Bartnicka

III miejsce Maja Biernacka, Gosia Witkowska, Julita Niedziałkowska, Dawid Roguski

Wyróżnienie Gabriela Bieńkowska, Martyna Jaworska

 

Uczniowie opuszczali salę z Plastusiami w dłoniach, tak aby jak najdłużej pamiętać jak ważni są przyjaciele, nawet jeśli są tylko małym ludzikiem z plasteliny.

« powrót

Dodaj nowy komentarz


SZKOŁA PODSTAWOWA

im. MARII KOWNACKIEJ


GIMNAZJUM

im. RODZINY SAŻYŃSKICHPLAN PRACY SU

PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014Partner 
Dnia Europejskiego

Więcej na http://blog.orange.pl/technologiczny/entry/witamy-wiosne-w-orange-konkurs/BAL CHOINKOWY 8 luty 2014
REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

I TURNIEJ WARCABY - REGULAMIN DO POBRANIA:

Kreator strony - przetestuj