Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015Niecodzienne odwiedziny Plika i Foldera

2014-03-10 21:57:40, komentarzy: 0

 


 

„Urwis i gagatek, który często wpada w tarapaty. Choć bardzo roztrzepany, to zawsze chętny do nauki. Często przesyłany z komputera na komputer za pomocą poczty elektronicznej. A obok niego „wnikliwy i bystry, posiada ogromną wiedzę i mega pamięć. Zna bardzo dobrze zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Każdy problem stara się wyjaśnić tak, by wszystko było proste i zrozumiałe.” O kim mowa, oczywiście o Pliku i Folderze, bohaterach przestawienia, które 04.03 obejrzeli uczniowie klas I-V oraz oddziałów przedszkolnych.

Spektakl dotyczył zasad bezpiecznego zachowania w Internecie, został zorganizowany w ramach projektu edukacyjnego „Bądźmy bezpieczni w Internecie” realizowanego przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – instytut badawczy oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Autorami scenariusza oraz odtwórcami głównych ról jest Grupa Zygzaki.

W trakcie niezwykłego spotkania mali widzowie dowiedzieli się o najważniejszych zasadach dotyczących bezpieczeńswta w sieci. Nauka przez zabawę to motto przyświecało prowadzącym spotkanie, w interaktywny sposób angażowali młodzież do aktywnego uczestnictwa, przez to lepszego zrozumienia: czym jest Internet, jakie zagrożenia płyną z nieświadomego surfowania w sieci oraz jak najlepiej wykorzystywać komputer. Plik i Folder przypomnieli naszym uczniom, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi poznanymi w sieci, nie udostępniamy swoich zdjęć i danych osobowych. Na koniec niezwykłego spotkania uczniowie poznali zabawną piosenkę zachęcającą do gimnastyki podczas przerw w pracy, zabawie przed komputerem. Zwieńczeniem spotkania był quiz, „Czego się dziś nauczyliśmy?”, z atrakcyjnymi nagrodami. Plik i Folder przypomnieli i utrwalili wiedzę, ale pozostawili po sobie także prezenty w postaci filmów i audiobooków, które na pewno wykorzystamy na zajęciach. Spotkanie zostało zorganizowane przez Radę Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

 

 

Urszula Mastalerz

 

 

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


SZKOŁA PODSTAWOWA

im. MARII KOWNACKIEJ


GIMNAZJUM

im. RODZINY SAŻYŃSKICHPLAN PRACY SU

PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014Partner 
Dnia Europejskiego

Więcej na http://blog.orange.pl/technologiczny/entry/witamy-wiosne-w-orange-konkurs/BAL CHOINKOWY 8 luty 2014
REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

I TURNIEJ WARCABY - REGULAMIN DO POBRANIA:

Kreator strony - przetestuj