Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE BEZ TAJEMNIC

2014-06-15 16:56:07, komentarzy: 0


               Uczniowie klas IV-VI oraz jeden przedstawiciel gimnazjum wrazz opiekunami: p. Urszulą Kurdej- Brewczyńską, p. Elżbietą Araźną, p. Elżbietą Kowalczyk , p. Marią Osicą w dniach 11-13 czerwca 2014 roku stali się odkrywcami i zdobywcami Gór Świętokrzyskich.

Nasza wyprawa miała bardzo bogaty i ciekawy program. Obejrzeliśmy m.in. Dąb Bartek w Zagnańsku, zabytkową Hutę Samsonów, Muzeum  H. Sienkiewicza w Oblęgorku oraz Muzeum w Krzemionkach Opatowskich. Zdobyliśmy górę Łysiec- miejsce tajemnych spotkań czarownic oraz Święty Krzyż i położony tam klasztor  ze wspaniałymi zabytkowymi relikwiami. Wieczorem wyprawiliśmy się do Jaskini Raj, gdzie zachwyciły nas piękne stalaktyty i stalagmity oraz tajemniczy mieszkańcy jaskini.

Ostatnim punktem wycieczki był przepiękny i malowniczo położony nad Wisłą- Kazimierz Dolny z urokliwym rynkiem, Górą Trzech Krzyży  i tajemniczymi wąwozami.

Atrakcji do oglądania i zwiedzania nie brakowało. Oprócz wymienionych, czekało na nas wiele innych w naszym ośrodku noclegowym Gołoborze, których uczniowie bardzo chętnie korzystali.

Muszę przyznać, że przyjemnością była wyprawa z tak wspaniałą grupą uczniów, którzy udowodnili, że jeśli chcą, to potrafią naprawdę wszystko.

Maria Osica

« powrót

Dodaj nowy komentarz


SZKOŁA PODSTAWOWA

im. MARII KOWNACKIEJ


GIMNAZJUM

im. RODZINY SAŻYŃSKICHPLAN PRACY SU

PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014Partner 
Dnia Europejskiego

Więcej na http://blog.orange.pl/technologiczny/entry/witamy-wiosne-w-orange-konkurs/BAL CHOINKOWY 8 luty 2014
REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

I TURNIEJ WARCABY - REGULAMIN DO POBRANIA:

Kreator strony - przetestuj