Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015Dzień Patrona Gimnazjum i 70. rocznica Wielkiej Wsypy

2014-03-30 17:47:14, komentarzy: 0

70. rocznica Wielkiej Wsypy

 

            Mottem przewodnim tegorocznych obchodów rocznicy Wielkiej Wsypy były słowa Adama Mickiewicza „Jeśli ja zapomnę o nich, Ty, Boże na niebie zapomnij o mnie”. My pamiętamy. Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce pamięta o swoich patronach. Pamiętamy   o ich odwadze, o ich determinacji, o ich poświęceniu. Wiemy, jak wiele im zawdzięczamy i uczymy się od nich, jak nie myśleć o tym, co przyjemne, wygodne i bezpieczne, ale o tym, co należy zrobić dla dobra Naszej Ojczyzny. Rodzina Sażyńskich: Czesław, Witold, Tadeusz, Stefan i Stefania stanowią wzór do naśladowania – trudny, bo wymagający największego poświęcenia. Wspomnienie ich smutnych losów jest okazją do przeżycia niezwykłej lekcji historii.

 

            Obchody 70. rocznicy Wielkiej Wsypy zaczęły się dzień wcześniej od złożenia wieńców na grobie Rodziny Sażyńskich na cmentarzu komunalnym. W piątek rano złożono wieniec pod tablicą pamiątkową na domu, w którym mieszkali Sażyńscy. Następnie w kościele NNMP w Mińsku Mazowieckim odprawiona została Msza Święta. Uczestniczyli w niej nie tylko uczniowie                  i pracownicy Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce, ale również przedstawiciele władz lokalnych, radni, poczty sztandarowe i dyrektorzy szkół z terenu miasta oraz gminy Mińsk Mazowiecki, a także kombatanci ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Mewa-Kamień” oraz ze Związku Kombatantów Armii Krajowej Obwodu „Mewa-Kamień”.

 

 

            Po zakończonej Mszy Św. obchody rocznicy „Wielkiej Wsypy” przeniesione zostały do Gimnazjum w Starej Niedziałce. Zebrani goście, powitani przez Panią Dyrektor Krystynę Gmur, obejrzeli wzruszającą inscenizację przygotowaną przez uczniów Gimnazjum pod kierunkiem Pani Jolanty Jackiewicz-Szuba oraz Pani Małgorzaty Komorowskiej. Uczniowie pokazali losy Rodziny Sażyńskich podczas II wojny światowej, a także życie ocalałej z wojennej pożogi Stefanii Sażyńskiej oraz Żołnierzy Wyklętych.

           

Po wystąpieniu uczniów rozdano nagrody w konkursach, które towarzyszyły obchodom rocznicy Wielkiej Wsypy.

 

W konkursie szkolnym ,,Czy znasz swojego patrona?” wzięło udział 15 osób. I miejsce zajęła Wioletta Szuba z klasy IIIa, II miejsce Katarzyna Sadoch , także z klasy IIIa, a III Natalia Rońda z klasy IIIb. Gminny konkurs fotograficzny „Ruch w otoczeniu” przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI szkoły podstawowej oraz klasy I – III gimnazjum. W pierwszej kategorii I miejsce zajął Łukasz Laskowski ze Szkoły Podstawowej w Brzózem; II miejsce zajęła Laura Kulbacka ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce; III miejsce zajęła Gabriela Zajkowska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce oraz Klaudia Karpińska ze Szkoły Podstawowej w Stojadłach.   W kategorii gimnazjum zwyciężył Mateusz Kowalczyk z Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce. Nagrody, ufundowane przez Urząd Gminy w Mińsku Mazowieckim, wręczyli  Dyrektor ZS w Starej Niedziałce Pani Krystyna Gmur i Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Pan Antoni Janusz Piechoski.

 

            Nagrodę za najlepsze logo Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce z rąk Pani Dyrektor i przewodniczącego Rady Rodziców odebrała Kamila Głuchowska z klasy II. Cenna nagroda ufundowana została przez Radę Rodziców Zespołu Szkół w Starej Niedziałce.

 

            Ostatni konkurs poświęcony był bezpośrednio Rodzinie Sażyńskich. Nagrody w konkursie zatytułowanym „Czy znasz swojego patrona?” rozdały: Pani Dyrektor Krystyna Gmur, Jolanta Jackiewicz-Szuba i Małgorzata Komorowska. Zwycięzcami zostały: Wioletta Szuba z klasy IIIa       (I miejsce), Katarzyna Sadoch z klasy IIIa (II miejsce) i Natalia Rońda z klasy IIIb (III miejsce).

           

                                                                       Tekst opracowała  Ewa Przybysz-Gardyza

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


SZKOŁA PODSTAWOWA

im. MARII KOWNACKIEJ


GIMNAZJUM

im. RODZINY SAŻYŃSKICHPLAN PRACY SU

PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014Partner 
Dnia Europejskiego

Więcej na http://blog.orange.pl/technologiczny/entry/witamy-wiosne-w-orange-konkurs/BAL CHOINKOWY 8 luty 2014
REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

I TURNIEJ WARCABY - REGULAMIN DO POBRANIA:

Kreator strony - przetestuj