Wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015Dzięki Akademii NASK zdobywamy wiedzę

2014-03-18 17:22:33, komentarzy: 0

 

 

 

 

NASK jest wiodącym polskim operatorem sieci transmisji danych. Akademia NASK odpowiada za tworzenie i prowadzenie działalności szkoleniowej, edukacyjnej oraz popularyzatorskiej. Akademia NASK realizuje wiele projektów o charakterze edukacyjnym – Safer Internet (projekt europejski realizowany wspólnie z Fundacją Dzieci Niczyje), akcję społeczną i konkurs „Tworzymy bezpieczny Internet”, „Bądźmy Bezpieczni w Internecie”.

            A w naszej szkole przedstawicielki NASK przeprowadziły bardzo ciekawe warsztaty dla uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej i dla uczniów klas I-III Gimnazjum. Uczniowie podczas 4 godzinnych warsztatów dowiedzieli się, czym jest cyberprzemoc, zjawisko, które dotyka coraz częściej dzieci, młodzież i nie dotyczy tylko przemocy w sieci, ale także wulgarnych, natarczywych SMS. Wykorzystując metodę warsztatową uczniowie na podstawie artykułu poznali uczucia ofiary, świadka i sprawcy cyberprzemocy. Młodzież obejrzała spoty reklamowe, jak również zapoznana została z nową, ciekawą interaktywną grą RUFUS. Uczniowie klasy VI dodatkowo poznali tajniki trudnej sztuki tworzenia bezpiecznego nicku oraz zdobyli wiedzę jakich wiadomości należy unikać. Jednak najważniejszym przesłaniem warsztatów było uświadomienie młodzieży, iż w przypadku cyberprzemocy nie są sami, mogą i powinni szukać pomocy np. u nauczycieli, rodziców czy na Helpline.

Dziękujemy Radzie Rodziców, za organizację warsztatów, a paniom prowadzącym zajęcia za podręczniki „We Web Want”, które zostały przekazane do biblioteki i zapewne staną się inspiracją do kolejnych działań w ramach Bezpieczeństwa w sieci.

 

 

Urszula Mastalerz

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz


SZKOŁA PODSTAWOWA

im. MARII KOWNACKIEJ


GIMNAZJUM

im. RODZINY SAŻYŃSKICHPLAN PRACY SU

PODRĘCZNIKI ORAZ PROGRAMY - ROK SZKOLNY 2013/2014Partner 
Dnia Europejskiego

Więcej na http://blog.orange.pl/technologiczny/entry/witamy-wiosne-w-orange-konkurs/BAL CHOINKOWY 8 luty 2014
REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO Gimnazjum im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce

I TURNIEJ WARCABY - REGULAMIN DO POBRANIA:

Kreator strony - przetestuj