Rok szkolny 2011/2012

Zestaw podręczników nauczania w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2012/2013

Rekrutacja dzieci z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce

WYCIECZKA NA LOTNISKO

2011-11-28 17:59:22, komentarzy: 0

             

Dnia 5 października klasy drugie wyjechały na wycieczkę do 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Barczącej. W programie wyjazdu było; zwiedzanie Izby Tradycji- miejsca, gdzie eksponowane są pamiątki należące do jednostki, wizyta w spadochroniarni, oglądanie pasa startowego i samolotów poddawanych przeglądowi technicznemu, poznanie pracy sokolnika.


Najbardziej atrakcyjnym punktem wycieczki była rozmowa z sokolnikiem, który ciekawie opowiadał nam o tym jak wygląda jego praca z jastrzębiami i sokołami. Do jego obowiązków należy karmienie i tresowanie ptaków (dla każdego gatunku jest określona dokładna waga, więc treser musi bardzo dbać o ich dietę).

Pan sokolnik zademonstrował nam krótki lot sokoła i pokazał jak przywołuje go na swoją rękę(owiniętą w specjalną, skórzaną rękawicę)

 

Ciekawa też była wizyta w spadochroniarni , czyli w miejscu gdzie wszystkie osoby wykonujące skoki spadochronowe przetrzymują swój sprzęt. Pan wyjaśniał, jak skoczkowie się zabezpieczają i opisywał po kolei wszystkie narzędzia. Niektórzy z nas przez moment poczuli się jak prawdziwi piloci, gdyż mogli zasiąść w fotelu pilota i włożyć kask!

             

           Opracowały:  Marzena Wnuk i Elżbieta Wójcicka

Kategorie wpisu: Aktualności
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj