Rok szkolny 2011/2012

Zestaw podręczników nauczania w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2012/2013

Rekrutacja dzieci z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce

Pasowanie...

2012-01-11 18:05:40, komentarzy: 0

      22 listopada 2011 nasze pierwszaki oficjalnie zostały pasowane na czytelnika. Uroczystość odbyła się w bibliotece szkolnej. Dzieci obejrzały przedstawienie przygotowane przez starszych kolegów, następnie zostały uroczyście pasowane na czytelnika. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i po raz pierwszy mogły wypożyczyć książkę.

 


     Poniedziałek 24 października 2011 roku na zawsze zapisze się w pamięci pierwszaków. Tego  dnia w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia najmłodszych uczniów naszej szkoły. W tej szczególnej dla nas chwili byli z nami zaproszeni goście: Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki pan Antoni Piechoski, proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Dobrej Rady ksiądz Jerzy Danecki, przewodnicząca rady rodziców oraz sołtys wsi Karolina pani Edyta Głuchowska, sołtys wsi Stara Niedziałka, pan Wojciech Zawada, radni wsi Stara Niedziałka, przedstawiciel OSP pan Mirosław Wąsik, rodzice nauczyciele oraz starsi koledzy i koleżanki. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. W czasie uroczystości dzieci zaprezentowały część artystyczną, gdzie recytowały wiersze   i śpiewały piosenki oraz  z wdziękiem zatańczyły Trojaka. W dalszej części pierwszoklasiści ślubowali na szkolny sztandar, obiecując godne reprezentowanie szkoły, dbanie o jej dobre imię i wywiązywanie się ze swoich obowiązków.
     Symbolicznego aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektor szkoły pani Krystyna Gmur. W ten sposób dzieci z klas pierwszych zostały przyjęte do grona uczniów szkoły podstawowej. Na dowód tego otrzymały legitymacje szkolne, kronikę do dokumentacji wydarzeń szkolnych i klasowych oraz akty pasowania,  a starsi koledzy wręczyli im  drobne upominki. Przybyli goście również obdarowali świeżo upieczonych uczniów upominkami. Uroczystość zakończyła się  słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców naszych pierwszaków.


Aneta Osińska, Agnieszka Zdanowicz


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj