Rok szkolny 2011/2012

Zestaw podręczników nauczania w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2012/2013

Rekrutacja dzieci z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce

GÓRA GROSZA

2011-11-16 18:42:28, komentarzy: 0

        Podobnie jak w ubiegłych latach również w tym roku z chęcią przyłaczymy się do  akcji „Góra Grosza” . Od 21 listopada do 2 grudnia br. w naszej szkole uczniowie pod opieką p.S.Pałdyny zorganizują zbiórkę drobnych monet (od 1gr do 50 gr).  Po sporządzeniu protokołu zapakowane odpowiednio monety zostaną przesłane za pośrednictwem UPS do firmy przeliczeniowej, a następnie przewiezione do banku. Liczymy, że podobnie jak w latach poprzednich do akcji włączą się wszyscy uczniowie.

       Zebrane środki zostaną wykorzystane, tak jak w latach poprzednich, na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Akcja organizowana jest już po raz dwunasty i jest jedną z największych akcji społecznych w Polsce. W ramach przedsięwzięcia w ubiegłym roku uczniowie z ponad 10.000 szkół z całej Polski zebrali 180 ton drobnych monet o wartości ponad 2.4 miliona złotych.

Szkoły, które w ubiegłorocznej akcji zebrały najwięcej pieniędzy w przeliczeniu na 1 ucznia otrzymały, zgodnie z regulaminem akcji, wspaniałe nagrody.

Pierwsze miejsce w kraju zajęła Szkoła Filialna w Stuposianach. Nagroda to 24.400,00 zł (1 procent zebranych pieniędzy). To niewielka szkoła w woj. podkarpackim, która przeznaczy nagrodę dla uczniów z tejże szkoły. Nagrodzone zostały również szkoły, które zajęły pierwsze miejsca w każdym województwie.

Pełna informacja na temat przyznanej pomocy znajduje się na stronie Towarzystwa NASZ DOM: www.towarzystwonaszdom.pl.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj