Rok szkolny 2011/2012

Zestaw podręczników nauczania w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2012/2013

Rekrutacja dzieci z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce

Ferie w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej

2012-02-10 19:40:45, komentarzy: 0

             Już od kilku lat w czasie ferii zimowych uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej mają możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach tematycznych.  Również w tym roku w czasie ferii zimowych p. Urszula Mastalerz zorganizowała dodatkowe zajęcia w szkole, natomiast p. Elżbieta Wójcicka wyjazd do Kolorado. Oferta tematyczna zajęć jaką przygotowały nauczycielki spodobała się wielu uczniom, którzy z przyjemnością zjawili się w szkole, mimo tak długo oczekiwanego wypoczynku jaki niósł okres ferii.  
          Dla miłośników gier komputerowych, nieprzebytych sieci Internetu 17.01 odbyły się zajęcia komputerowe, w czasie których uczniowie mieli możliwość poznania nowych ciekawych programów komputerowych, doskonalenia swych umiejętności. W tym dniu nie zapomniano również o miłośnikach sportu, zwłaszcza tenisa stołowego. Uczniowie, dla których sport odgrywa bardzo ważne miejsce w życiu wzięli udział w zajęciach sportowych w czasie których  rozegrali Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Zajęcia odbywały się w godzinach 9.00-12.00, w trakcie zmagań przy grze zarówno komputerowej jak również sportowej na uczniów czekał słodki poczęstunek. W zajęciach komputerowych uczestniczyło 8 osób, natomiast zmagania sportowe przyciągnęły do szkoły 5 uczniów klasy IV.
          Dla entuzjastów prac plastycznych p. Urszula Mastalerz i p. Elżbieta Roguska przygotowały 18.01.2012 zajęcia plastyczne. Celem zajęć było rozwijanie wyobraźni  i twórczej ekspresji, kształtowanie wyobraźni i fantazji, a także nauka rozpoznawania  i wyrażania emocji, poprzez działania plastyczne.  Zajęcia cieszyły się dużą popularnością, uczestniczyło w nich 19 uczniów z klas II-V. W trakcie zajęć uczniowie wykonywali prace techniką decoupage, kompozycje kwiatowe na bombkach, ozdobne butelki, biżuteria w gipsie. Niezwykle piękne prace, ozdobiły salę szkolną jednak za kilka miesięcy będzie można je podziwiać, a także zakupić podczas kiermaszu przygotowywanego na Święto Rodziny. Zajęcia odbywały się w godzinach 9.00-12.00, podobnie jak na miłośników sportu i gier komputerowych również na uczestników zajęć plastycznych czekał słodki poczęstunek, który dostarczył siły i poprawił humory małym artystą.   

       Zorganizowane zajęcia przeznaczone były dla zainteresowanych uczniów klas II-V. Wśród uczestników zajęć znalazły się także dzieci z rodzin z trudną sytuacją życiową. Zajęcia organizowane, aby ukazać uczniom możliwe formy spędzania czasu wolnego, a także aby rozwijać ich zainteresowania, pasje. Nawet w ferie w nasza szkoła tętni życiem.


Urszula Mastalerz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj