Rok szkolny 2011/2012

Zestaw podręczników nauczania w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2012/2013

Rekrutacja dzieci z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce

Dzień Kota w Bibliotece Szkolnej

2012-03-06 20:39:24, komentarzy: 0

 

          Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół w Starej Niedziałce uczciła w sposób wyjątkowy takie święta jak dzień jeża, urodziny misia, dzień języka ojczystego. Do tej listy dołączymy dzień kota.

       Obchody rozpoczęliśmy już w pierwszych dniach lutego od ogłoszenia akcji  charytatywnej „Pomóż kotkom przetrwać zimę” czyli zbiórki żywności, karmy, bluz i innych niezbędnych rzeczy dla kotków ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie. Ponadto Szkołę Podstawową im. Marii Kownackiej ozdobiły koty i kotki, na gazetkach znalazły się najważniejsze i najciekawsze informacje o czworonożnych pupilkach. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawka książek „Koty, kotki i kocury” oraz kocie wierszyki umieszczone w Bibliotece Szkolnej. Dla uczniów Szkoły Podstawowej Bibliotek Szkolna zorganizował konkurs plastyczny „Koty, kotki i kocury na kartach literatury”, prace konkursowe przedstawiały całą plejadę kocich bohaterów bajek, baśni i powieści takich jak Kot w butach, Kot Filomen, Chory kotek.

          Jednak uroczyste obchody miały miejsce 17.02 w Bibliotece Szkolnej. W tym dniu Szkoła Podstawowa w Starej Niedziałce zaroiła się od kotków, kocurów, a to za sprawą uczniów wymalowanych za kotki. Uczennice klasy VI b przebrane za koty malowały  dzieci, rysując im wąsy i kokardki. W Bibliotece Szkolnej uczniowie mogli obejrzeć galerię kotków z różnych stron świata, maskotek oraz kotów wykonanych techniką origami. Uczniowie oddziałów przedszkolnych i klasy Ib uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym, w czasie którego p. Urszula Mastalerz przebrana za kota wprowadziła dzieci w koci świat, przedstawiając najsłynniejsze koty te z kart literatury oraz z obrazów, uczniowie wysłuchali fragmentu „Plastusiowa” M. Kownackiej o przygodach Plaskotka. Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja czytelnicza, na każdego ucznia wypożyczającego książkę w tym dniu czekała słodka niespodzianka „kocie łakocie”.  Dzień Kota spodobał się tak bardzo, że został przedłużony o kolejny dzień. Również w tym dniu na wypożyczających książki czekały kocie łakocie, Biblioteka Szkolna ponadto przerodziła się w salę kinową na długich przerwach odbywały się projekcie filmu „Przygody Kota Filomena”. 

           Zbiórka pożywienia dla kotków ze schroniska zakończyła się 28.02, uczniowie Szkoły Podstawowej wykazali się wielkim serce, zebrane pożywienie, koce, bluzy, poduszki pozwolą kotkom przetrwać zimę.

 Urszula Mastalerz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj