Rok szkolny 2011/2012

Zestaw podręczników nauczania w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2012/2013

Rekrutacja dzieci z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce

Dzień Dobrych Uczynków

2012-05-31 09:10:23, komentarzy: 0

Dzień Dobrych Uczynków

 

Kartka z kalendarza 19 maja obwieszcza dzień niezwykły, nietypowy, a mianowicie dzień dobrych uczynków. Samorząd Uczniowski uznał to za dobrą okazję, aby przypomnieć wszystkim, dlaczego warto być dobrych i spełniać małe i większe dobre uczynki. Obchody dnia dobrych uczynków rozpoczęły się 14.05 gazetką ścienną, którą ozdobiło drzewo, pozbawione liści. Każdego dnia do 18.05 uczniowie mogli ozdabiać drzewo listkami, na których zapisywali swoje dobre uczynki. Akcja cieszyła się dużą popularnością, wzięło w niej udział 40 osób, których dobre uczynki nie tylko przyczyniły się do upiększenia drzewa, ale przede wszystkim udowodniły, że niewiele potrzeba, aby sprawić komuś radość, wyciągnąć pomocną dłoń. Wśród dobrych uczynków dominowały pomoc koledze, koleżance, pomoc w sprzątaniu, jak również pomoc w wyborze stroju na dyskotekę, prawienie komplementów oraz dzielenie się przyborami szkolnymi i posiłkami czy sprzątanie pokoju siostry.

Dzień dobrych uczynków zwrócił uwagę uczniów na potrzebę bycia dobrym, pomagania innym, wspierania. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, a tym samym sprawili, że drzewko pełne zielonych liści pięknie ozdobiło naszą szkołę, a my udowodniliśmy, że potrafimy czynić dobro.

 

 

Urszula Mastalerz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj