Rok szkolny 2011/2012

Zestaw podręczników nauczania w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2012/2013

Rekrutacja dzieci z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce

Apel sprawozdawczy

2012-05-08 22:53:32, komentarzy: 0

 

       Odbył się apel sprawozdawczy, w czasie którego p. Dyrektor Krystyna  Gmur nagrodziła laureatów licznych konkursów organizowanych przez Bibliotekę Szkolną oraz Samorząd Uczniowski. Wyróżnieni i nagrodzeni uczniowie otrzymali wiosenne owoce oraz dyplomy i nagrody.

Ponadto poznaliśmy także małych aktorów, którzy zostali docenieni na VI Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych, Karola Szymanowskiego i Maję Biernacką z klasy III b oraz Laurę Kulbacką z klasy IV. Społeczność naszej szkoły obejrzała prezentację multimedialną podsumowującą akcję charytatywną „Pomagamy zwierzętom ze Schroniska w Józefowie”.

 

Konkurs Pani Wiosna

 

             Wiosna radosna pięknie się prezentowała na pracach konkursowych. Uczniowie klas I-VI chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym portret „Pani Wiosny”, wykonali wiele niezwykłych, uroczych prac, zwłaszcza ciekawe okazały się prace przestrzenne. Wyniki konkursu zostały ogłoszone na apelu sprawozdawczym, a laureaci otrzymali wiosenne owoce, szczególny uśmiech wywołały cytrynki. Prace ozdobiły korytarz Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce oraz Bibliotekę Szkolną.

 

     Wiosenny zawrót głowy nadal trwa, a to za sprawą Biblioteki Szkolnej, która przeprowadziła zajęcia biblioterapii „Ślady wiosny”. Uczniowie klas I-III, poprzez gry i zabawy rozwijające kreatywność i wyobraźnie tropili ślady wiosny. Szczególnie dużo radości wywołała zabawa „Kulinarny opis”, polegająca na charakterystyce wiosny wraz z opisem kulinarnym. Wiersz Jana Brzechwy „Wiosna” odczytany przez p. Urszulę Mastalerz opowiadał o kłótni ptaków i zwierząt co do sposobu dotarcia Pani Wiosny, jak się okazało nie przyjechała karetą, nie przyleciała samolotem, ani motorówką, tylko przyszła pieszo. Wspólnie wykonane ślady wiosny, także sprawiły radość dzieciom.

            URSZULA MASTALERZ

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj