Rok szkolny 2011/2012

Zestaw podręczników nauczania w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2012/2013

Rekrutacja dzieci z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce

Akcja charytatywna

2012-04-17 11:13:03, komentarzy: 0

 

         Lubimy pomagać, bo dzięki temu stajemy się lepszymi ludźmi. Od wielu lat w naszej szkole przeprowadzamy masę akcji charytatywnych np. zbiórka zakrętek, baterii, przyborów szkolnych. W tym roku postanowiliśmy pomoc zwierzakom ze Schroniska. Wybraliśmy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie i na początku lutego uczennice klasy VI ogłosiły akcję. I tak się zaczęło…  Gazetki, plakaty, dekoracja holu, uroczyście obchodzony Dzień Kota, Psa przyniosły oczekiwany rezultat, jednak zebrane produkty były niewystarczające dlatego podjęliśmy kolejne kroki.  

        17.03 p. Urszula Mastalerz wraz z uczennicami klasy VI b- Olą Grudkowską, Niną Zawadą, Oliwią Smolińską, Kamilą Jackiewicz, Kamilą Głuchowską, Kamilą Łukasiak przeprowadziła akcję charytatywną „Zbiórki żywności dla zwierząt ze Schroniska w Józefowie”, w Centrum Zoologiczno- Wędkarskim w Mińsku Mazowieckim. Dzięki gościnności i uprzejmości p. Grzegorza Rokickiego mogłyśmy słodkimi ciasteczkami i naklejkami zachęcać odwiedzających sklep do zakupu karmy, ciastek, kości dla kotków i piesków ze Schroniska. Akcja okazała się strzałem w dziesiątkę, odwiedzający sklep okazali dużą hojność, którą odzwierciedlały podarowane karmy, puszki z pożywieniem.

       Mamy wielkie serca, jesteśmy wrażliwy na krzywdę innych, także zwierząt. Udowodniliśmy tą prawdę wielokrotnie podczas wielu akcji charytatywnych, tak też było tym razem podczas zbiórki pieniędzy na karmę dla podopiecznych ze Schroniska w Józefowie. 23.03. uczennice klasy VI b, które okazały wielkie serce i ogromną wrażliwość ponownie wcieliły się w postacie kotków i zachęcały uczniów Szkoły Podstawowej do przekazania pieniążków na podopiecznych schroniska. Uczennice zebrały 54 złote, Biblioteka Szkolna z pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży makulatury przekazała 46 złotych, reasumując zebraliśmy 100 złotych. P. Danuta Zychowicz, która od początku wspierała naszą akcję oraz p. Urszula Mastalerz zakupiły w Centrum Zoologiczno- Wędkarskim 100 małych kosteczek, 10 kości, 15 świńskich uszu, 10 kurzych łapek oraz 5 kostek.

    31.03 nastąpiło uwieńczenie naszej akcji charytatywnej w deszczowe popołudnie niezwykli poprzez swą wrażliwość, odwagę i wielkie serce młodzi ludzie- Kamil Kowalski, Nina Zawada, Kamila i Damian Łukasiak, Kamila Głuchowska, Kamila Jackiewicz, Michał Zawada, Oliwia Smolińska spotkali się w Szkole Podstawowej wraz z p. Urszulą Mastalerz i p. Danutą Zychowicz, aby przekazać zebraną żywność podopiecznym ze Schroniska. Po dokładnym przeliczeniu, ogłoszono z radością w sercu, iż udało nam się zebrać:

 •   28 małych paczek suchej karmy, a także 1 duża paczka
 •   13 puszek z karmą dużych, oraz 33 małych
 •   26 torebek z suchą karmą
 •   16 pudełek z suchą karmą
 •   7 dużych opakowań z karmą oraz 11 saszetek
 •   1 szampon
 •    3 pasztety dla psa, 1 paczka ciasteczek
 •   6 paczek ryżu, 5 kaszy oraz 3 paczki makaronu
 •   4 opakowania 15 kg karmy
 •   1 paczka 12 kg karmy
 •   10 worków z ubraniami, kocami, poduszkami, szalikami, ręcznikami
 •   4 zabawki dla psów
 •   100 małych kosteczek, 10 kości, 15 świńskich uszu, 10 kurzych łapek oraz 5 kostek.

          Po długiej podróży dotarliśmy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie, przywitał nas olbrzymi pies, który w wolontariuszką wybierał się na spacer. Przekazaliśmy na ręce p. Dyrektor Schroniska Bożenny Rajczak zebrane produkty. Następnie mimo deszczu, wiatru zwiedziliśmy schronisko, często musieliśmy powstrzymywać łzy, wzruszenie. Widok boksów, których schronisko posiada około 200, w każdym po 2, 3 psy, zamknięte za kratami, w strugach deszczu chwytał za serce. Jednak najcięższą próbą byłą wizyta w boksie ze szczeniakami, które już od najmłodszych lat uczą się widzieć świat zza krat. Sześć małych, rozbrykanych szczeniaków, które łakną pieszczot, głaskania, dotykania, zabawy. Z ciężkim serce zamykaliśmy furtkę, ich smutne oczy jeszcze długo będą wywoływać żal, smutek i bezradność. Dzięki wolontariuszom poznaliśmy historię wielu psów, niektóre wzruszały, inne poruszały, ale były też takie które wstrząsały, jak choćby piesek, który pierwszy raz od 6 lat wyszedł na spacer, czy piesek, który jest od początku istnienia schroniska czyli 12 lat. Chodząc po schronisku, oglądając kolejne boksy, dostrzegaliśmy jak wiele jeszcze potrzeba tym zwierzakom, nie tylko żywności, kości, kurtek, ręczników, ale ludzkiego serca.

        Kilka dni później 02.04. na apelu sprawozdawczym podsumowana została akcja charytatywna, a uczennice klasy VI b  opowiedziały o wizycie w schronisku. P. Urszula Mastalerz przygotowała prezentację multimedialną, która przypomniała cały przebieg akcji-  dzień kota, dzień psa, zbiórka pieniędzy, Centrum Zoologiczno- Wędkarskie, schronisko.

     Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, dziękujemy za Wasze wielkie, wrażliwe serca, cieszymy się że nie pozostajecie obojętni na krzywdę zwierząt.

 

Dziękujemy.

Urszula Mastalerz  

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj