Rok szkolny 2011/2012

Zestaw podręczników nauczania w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2012/2013

Rekrutacja dzieci z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce

...

2012-03-21 08:54:47, komentarzy: 0

             W naszej szkole wiele się dzieje, a to dzięki nauczycielom oraz uczniom którzy posiadają wiele umiejętności, zdolności, talentów. Wielu z nich odnosi sukcesy na boiskach, równie wielu w konkursach plastycznych, mamy recytatorów, matematyków, humanistów, ale mamy także aktorów.

         Uczniowie klasy IV- Weronika Krupa, Laura Kulbacka, Urszula Podlasek, Jakub Ostrowski, Krystian Zawadzki, Konrad Kulaszewski, Bartek Cieślik, Małgorzata Witkowska, Dawid Roguski, Aleksandra Rosik, Julia Rogala, Marta Gańko pod opieką pani Urszuli Mastalerz i Elżbiety Araźniej utworzyli nieformalną grupę aktorską o przewrotnej nazwie „Bez nazwy”. Przez dwa miesiące aktorzy uczestniczyli w próbach do przedstawienia „Nie ma tego złego”. Scenariusz w którym wystąpili m.in. Zła królowa, Smok, Wilk, Babcia i Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia opowiada o smutku „złych”, negatywnych postaci z bajek, które czują się źle, gdyż nikt ich nie lubi i nie są nikomu potrzebne. Jednak oglądając sceny z kolejnych bajek Dratewka i Król, Jaś i Małgosia, Krasnoludki i Śnieżka, Babcia i Gajowy okazuje się że „źli” bohaterowie są bardzo potrzebni, bez nich bajki nie mają sensu, ich postacie pokazują, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

         Swych sił grupa aktorska spróbowała na dwóch Przeglądach Teatralnych. 12.03 aktorzy uczestniczyli w Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych „Zmagania o Pałacową Maskę” w Mińsku Mazowieckim, niestety uczniowie nie zajęli żadnego miejsca, ale bawili się znakomicie, poczuli smak prawdziwego aktorstwa występując na scenie. Kilka dni później 16.03 wzięli udział w VI Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Szkolnych w Mariance. Młodzi aktorzy odnieśli sukces otrzymując dyplom dla najlepszej grupy teatralnej, ponadto Laura Kulbacka otrzymała statuetkę dla najlepszej aktorki. W nagrodę 05.06 aktorzy pojadą do teatru.

 

Urszula Mastalerz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj