Rok szkolny 2011/2012

Zestaw podręczników nauczania w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2012/2013

Rekrutacja dzieci z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce

„Wspomnienie o Marii Kownackiej”

2012-03-25 20:03:28, komentarzy: 0


             W tym roku minęła 30. rocznica śmierci Marii Kownackiej. Uroczystość upamiętniająca jej postać i dorobek literacki odbyła się dnia 23.03. 2012r.  w  Szkole Podstawowej nr 80 im. M. Kownackiej w Warszawie. Szkoła ta jako pierwsza  przyjęła imię autorki „Plastusiowego  pamiętnika”.W spotkaniu uczestniczyły osoby spokrewnione z Marią Kownacką, znajomi oraz dyrektorzy i przedstawiciele uczniów  szkół noszących imię pisarki. Naszą szkołę reprezentowali: Laura Kulbacka, Dawid Roguski, Klaudia Pietraszek, Weronika Szostak i Ola Niedziałkowska. Na początku wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą wspólnej patronce. Później drużyny rywalizowały w różnych konkurencjach związanych z bohaterami utworów pisarki. Były zagadki, kalambury i dobra zabawa. Wszyscy znakomicie wykonali zadania i na zakończenie otrzymali pamiątkowe maskotki - Plastusie. W dalszej części spotkania przedstawiciele szkół prezentowali krótki program związany z patronką. Były wiersze, piosenki… Nasi koledzy oczarowali zebranych występem kukiełek z „Plastusiowa”. Była to pierwsza część wspomnień o Marii Kownackiej – ciąg dalszy uroczystości nastąpi dnia 30.03.2012r. w naszej szkole. Zapraszamy!

Elżbieta Wójcicka

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj