Rok szkolny 2011/2012

Zestaw podręczników nauczania w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2012/2013

Rekrutacja dzieci z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce

„Na spotkanie z techniką i przyrodą”

2012-05-07 11:09:44, komentarzy: 0

 

            26 kwietnia klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej im.M.Kownackiej w Starej Niedziałce wybrały się na wycieczkę do Muzeum Techniki i Łazienek Królewskich w Warszawie.

 

 

 

          

       Biorąc udział w zajęciach „Dzień  powszedni gospodyni” dzieci poznały w jaki sposób kobiety na przestrzeni wielu lat radziły sobie z praniem i innymi pracami domowymi. Dzieci miały możliwość wypróbować działanie magla ręcznego, sprawdzić ciężar żelazka „z duszą”, mieliły ziarenka kawy i pieprzu w moździerzu.


         

 

   Zajęcia „Podróżowanie dawniej i dziś” przybliżyły dzieciom rozwój komunikacji, której początkiem było wynalezienie  koła. Z zaciekawieniem oglądały pierwsze rowery, samochody, motocykle, samoloty oraz działanie silnika elektrycznego.

           

 

     Dzięki „ Szklanej Panience”  poznały budowę ludzkiego ciała, a następnie wysłuchały kilku ważnych rad dotyczących zdrowego odżywiania.

           

 

     W Łazienkach Królewskich dzieci oglądały zwierzęta żyjące w tym pięknym parku. Podziwiały pawie w całej okazałości, wiewiórki, które były bardzo towarzyskie, dzikie kaczki i karpie królewskie pływające w stawach. Przez lupę obserwowały małego mieszkańca „oczek wodnych”- nartnika. Dla upamiętnienia swoich spostrzeżeń dzieci wykonywały prace plastyczne: malowały obrazek przedstawiający dziką kaczkę lub sklejały pawia z papieru i piórek.


            Wszystkim uczestnikom wycieczki pozostały miłe wspomnienia.

 

 

Opracowała: Agnieszka Zdanowicz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj