Rok szkolny 2011/2012

Zestaw podręczników nauczania w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce w roku szkolnym 2012/2013

Rekrutacja dzieci z oddziału przedszkolnego do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce

„DŻUNGLA, DŻUNGLA JAKA PIĘKNA DŻUNGLA…”

2012-01-22 14:15:00, komentarzy: 1

        Dnia 14.01.2012 roku  o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Starej Niedziałce odbyła się zabawa karnawałowa pt. „Dżungla".
     Pierwsza część zabawy w godz. od 10.00 do 13.00 przeznaczona była dla dzieci klas  0-III, ale nie zabrakło też na sali przedszkolaków, którzy przyszli pod opieką swoich rodziców. W drugiej części od godziny 14.00 do 18.00 uczestniczyli uczniowie klas IV – VI. Sala zabawy wyglądała olśniewająco, bujna roślinność, kolorowe papugi, skaczące po lianach małpki, król lew i wiele innych stworzonek mieszkających w dżungli wykonanych przez młodych plastyków – uczniów klas 0 –VI. Doskonałą oprawę muzyczną zapewnił Pan Marek Nowicki, który zajmował gości różnymi zabawami i konkursami. Bal rozpoczął się od wspólnych tańców dzieci z rodzicami i nauczycielami.  Po krótkiej rozgrzewce tanecznej p. vice dyrektor Agnieszka Natorff – Gałka powitała dzieci, rodziców, wszystkich gości oraz Smoka, który przybył ze Studium Języków Obcych. Ten niezwykły gość budzący na początku nutę niepewności, bardzo szybko zyskał aprobatę i sympatię najmłodszych i nie tylko…Dowodem tego była nieodstępująca  grupa zafascynowanych milusińskich podążająca tanecznym krokiem oczywiście za Smokiem.
 


Następnie uczniowie, nauczyciele i rodzice wyruszyli pociągiem w podróż do Dżungli  w rytm piosenki Ryszarda Rynkowskiego „Jedzie pociąg". Na miejscu można było spotkać: papugi, drapieżne koty, zebrę, wróżki, księżniczki, rycerza. Jedna postać była piękniejsza od drugiej.
 
          Niemałą atrakcją okazał się konkurs taneczny, w którym nieograniczona liczba uczestników prezentowała zadziwiające poczucie rytmu. Dzieci poradziły sobie z „Polonezem”, „ Walcem”, „ Polką”, „La bambą”, „Sambą”, „Rock and rollem”, „Makareną” i wieloma innymi tańcami z różnych stron świata. Zwycięzcy oraz uczestnicy konkursu otrzymali słodkie nagrody. Po tak gorących rytmach uczniowie z chęcią odwiedzali stołówkę, w której przygotowany był przez troskliwych rodziców słodki poczęstunek.
Zabawę taneczną uświetnił również konkurs „Najpiękniejszy strój karnawałowy" - dzieci  przy dźwiękach muzyki, prezentowały przygotowane na tą okazję stroje karnawałowe, komisja składająca się z p. Urszuli Mastalerz oraz p. Anny Deląga wytypowała zwycięzców Julię Zawadzką, Izę Wiktorowicz oraz Paulinę Zagórską, które  otrzymały w nagrodę przybory szkolne. Stroje były związane z tematem balu, estetyczne i ciekawie zaprezentowane.  

Po ogłoszeniu wyników rozpoczęła się sesja zdjęciowa dla rodziców. Trzeba było utrwalić tak pomysłowe przebrania ich pociech.
Całe wydarzenie uwieczniły kamery i aparaty fotograficzne, które w tym dniu nie odpoczywały.
Piosenki: „Ale to już koniec” i „Pora na dobranoc” na pożegnanie zakończyły I część zabawy karnawałowej. Uczniowie klas IV – VI w niczym nie ustępowali młodszym koleżankom i kolegom. Udowodnili, że im również nie są obce gorące rytmy. W konkursie „Najpiękniejszy strój karnawałowy ”zwyciężyli: Anna Krawczak – I miejsce,  Weronika Jakubowska – II miejsce, Laura Kulbacka – III miejsce, Marta Gańko i Urszula Podlasek – wyróżnienie.
        Bal karnawałowy dostarczył dzieciom i ich rodzicom wielu przyjemnych wrażeń. To był przyjemnie spędzony czas, dzieci i rodzice pokazali, że chcą i potrafią dobrze się bawić. Szkoda tylko, że to co miłe i przyjemne, tak szybko się kończy. Głowa do góry, przed nami dwa tygodnie białych szaleństw na śniegu.
Do zobaczenia, na balu karnawałowym, za rok!


Elżbieta Roguska

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Karolka 7:55, 11 marca 2012

    Było super!!!

    Odpowiedz
Kreator strony - przetestuj