Kontakt
ul. Mazowiecka 154
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel./fax: 25 748 40 19
e-mail: spniedzialka@op.pl
Zapraszamy na naszą
NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ

Od dnia 1 listopada 2020r strona internetowa szkoły http://spniedzialka.manifo.com/ 
nie będzie aktualizowana.Z kulturą na TY


LIST PREZESA ZARZĄDU FUNDACJI „RODZICE SZKOLE”

2020-10-29 14:47:44, komentarzy: 0

Warszawa, 28 października 2020 r.


Rodzice uczniów,
dyrektorzy szkół, nauczyciele            
                                                                                                                 

Szanowni Państwo,

 

sytuacja wywołana pandemią wirusa Covid-19 radykalnie zmieniła zasady funkcjonowania polskich szkół i postawiła przed całym systemem oświaty nowe wyzwania. Osobiście uważam, że wiosną ubiegłego roku  w nietypowej sytuacji  wprowadzenia nauczania on-line dyrektorzy szkół, nauczyciele, rodzice,  uczniowie i pracownicy administracji oświatowej  zdali egzamin.

Niestety w nowym roku szkolnym  po dwóch miesiącach nauczania w formie tradycyjnej/stacjonarnej władze państwowe były zmuszone do wprowadzenia  nauczania on-line w starszych klasach szkół podstawowych i w szkołach ponadpodstawowych. 

Fundacja ”Rodzice Szkole” w trosce o bezpieczeństwo uczniów, rodziców i nauczycieli w pełni to rozwiązanie akceptuje. Jednocześnie zwracamy się z prośbą do wszystkich rodziców o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń i zdecydowane chronienie swoich dzieci przed ich naruszaniem. 

Uwzględniając powyższe  uważamy, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej jakiekolwiek świętowanie tzw. „tęczowego piątku” nie powinno mieć miejsca. Za szczególnie szkodliwe uznajemy zachęcanie uczniów do  wyjścia w dniu 30 października br. w przestrzeń publiczną. Brak odpowiedzialności inicjatorów tego typu apeli,  tym bardziej nakłada na nas rodziców obowiązek aktywnego sprzeciwienia się działaniom zagrażającym zdrowiu i życiu nas wszystkich.


Z wyrazami szacunku
Wojciech Starzyński 
Prezes Zarządu Fundacji „Rodzice Szkole”
 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj