Kontakt
ul. Mazowiecka 154
05-300 Mińsk Mazowiecki

tel./fax: 25 748 40 19
e-mail: spniedzialka@op.pl

Europejski Tydzień Kodowania

2019-10-20 18:29:38, komentarzy: 0

Nasza szkoła wzięła udział w Code Week, który odbył się w dniach 5-20 października 2019r. Europejski Tydzień Kodowania, to społeczna inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność i logiczne myślenie, planowanie, poszerzanie wyobraźni, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią, które zdecydowanie przydadzą się każdemu, niezależnie od obranej ścieżki kariery.

 

Na zajęciach informatyki i matematyki zorganizowane były różnego rodzaju aktywności: programowanie, kodowanie, gry i zagadki logiczne (memory, sudoku, gra w statki, gra w kropki). Na zajęciach świetlicowych dzieci budowały z klocków według podanych instrukcji, grały w warcaby. Najmłodsi poprzez zabawę utrwalali zasady ortografii.

 

Code Week to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką wspólnie ze swoimi dziećmi.
Zachęcam Państwa do odwiedzania strony koduj.gov.pl, gdzie w zakładce STREFA RODZICA i STREFA DZIECKA można znaleźć inspiracje do gier i zabaw z programowania.

 

Dorota Krzyśpiak

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj