Wycieczka klasy II i III do Warszawy

2019-03-05 17:51:21, komentarzy: 0

        Korzystając z pięknej pogody uczniowie klasy II i III pod opieką wychowawców i grupy rodziców w dniu  27 lutego 2019 roku wybrali się  na wycieczkę do Warszawy.

Najpierw udaliśmy się na Plac Zamkowy do Kolumny Zygmunta III Wazy – najwyższego i zarazem najstarszego świeckiego pomnika w stolicy. Następnie ulicą Podwale dotarliśmy do pomnika Małego Powstańca upamiętniającego bohaterskie dzieci walczące w Powstaniu Warszawskim w 1944 roku. Rzeźba kilkuletniego chłopca w zbyt dużym hełmie bardzo nas wzruszyła. Na kolejnych etapach wycieczki mogliśmy podziwiać   fortyfikacje staromiejskie, barbakan oraz pomnik Warsa i Sawy. Urokliwymi uliczkami dotarliśmy do samego serca warszawskiego Starego Miasta – Rynku. Podziwialiśmy stojący tam pomnik Warszawskiej Syrenki – symbolu Warszawy. Następnie udaliśmy się do Bazyliki Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzcicela – miejsca, w którym na przestrzeni wieków odbywały się koronacje, śluby i pogrzeby królewskie, gdzie zaprzysiężona została Konstytucja 3 Maja i gdzie obecnie spoczywa wiele zasłużonych dla Polski osobistości. Zwieńczeniem wizyty na Starym Mieście było zwiedzanie Zamku Królewskiego. Wędrując po kolejnych salach, uczniowie podziwiali bogato zdobione wnętrza i przepiękne eksponaty. Na zakończenie wycieczki pojechaliśmy do teatru Guliwer. Przed spektaklem odbyła się lekcja pt. „Teatr okiem Guliwera”, w czasie której dzieci zdobyły wiedzę ogólną dotyczącą teatru. Po skończonej prelekcji obejrzeliśmy sztukę pt. „Amelka, Bóbr i Król na dachu" odwołującą się do dziecięcej wyobraźni.  

         Warszawa zachwyciła nas nie tylko teatrem i Zamkiem Królewskim, ale również innymi przepięknymi miejscami, do których z ochotą wrócimy.

Dziękujemy Rodzicom uczniów klasy II i III za pomoc w sprawowaniu opieki.

Elżbieta Roguska i Barbara Rońda

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj