Wycieczka do Bałtowa

2019-06-10 22:55:59, komentarzy: 0

     Dnia 30 maja wybraliśmy się na wycieczkę do krainy dinozaurów w Bałtowie. Zwiedzanie parku jurajskiego rozpoczęliśmy od Prehistorycznego Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość uczniów była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem.

     Po emocjach w Oceanarium doskonale pobawiliśmy się na placu zabaw. Następnie pani przewodnik przedstawiła nam historię powstania parku. Podczas zwiedzania  mieliśmy okazję zapoznać się z gadami występującymi na Ziemi w czasach prehistorycznych. W Muzeum Jurajskim zobaczyliśmy różnego rodzaju skamieniałości. Były tam kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Kolejnym etapem wycieczki była Sabatówka- magiczne miejsce, łączące świat rzeczywisty ze światem baśni. Odbyliśmy tu długą drogę w tajemniczym labiryncie, rozpoznając pory roku i żywioły. Sercem Sabatówki okazała się chata, w której odbyło się spotkanie z wiedźmą. Czarownica opowiedziała o tajnych eliksirach i magicznych zaklęciach.

     Bardzo ciekawym  punktem wycieczki było Safari, które zwiedzaliśmy z okien amerykańskiego schoolbusa. Ostatnim punktem wycieczki był park miniatur uformowany na kształt Polski obszar, na którym zamieszczone zostały miniatury zamków i pałaców.

     Dzięki interesującym opowieściom przewodnika, poznaliśmy wydarzenia i postaci historyczne związane z zabytkami. Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń.


Elżbieta Roguska i Barbara Rońda

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj