Śladami miejsc pamięci narodowej - wycieczka klas piątych.

2018-10-16 22:07:57, komentarzy: 0

Dnia 16 października uczniowie klas piątych wybrali się w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  na wycieczkę do Mińska Mazowieckiego śladami miejsc pamięci narodowej.

Pierwszym celem podróży był cmentarz komunalny, gdzie spoczywają zasłużeni w walce o niepodległość naszego kraju żołnierze AK i harcerze Szarych Szeregów m.in. Janek Paruzel, Ludwik Wolański.  Uczniowie uczcili ich pamięć chwilą zadumy przy grobach i zapalając znicze.

Następnie udali się pod budynek, w którym przez wiele lat znajdował się zakład fotograficzny państwa Sażyńskich. Odczytali napis znajdujący się na tablicy upamiętniającej męczeńską śmierć członków Rodziny Sażyńskich. Przypomnieli również historię ich aresztowania.

Ostatnim etapem wycieczki było przedstawienie teatralne pt. "Ścieżkami bogów” w kinie Muza. Spektakl przybliżył uczniom mitologię grecką. Dzieci zapoznały się z najważniejszymi bóstwami starożytnej Grecji, a także z herosami i tytanami. Spektakl stanowił ciekawą prezentację materiału z lekcji historii i języka polskiego, a niewątpliwym jej atutem była oprawa audiowizualna.

 

 

Elżbieta Araźna i Dorota Krzyśpiak

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj