Warsztaty ekologiczne w klasach I-III.

2018-10-30 17:37:09, komentarzy: 0

W celu podniesienia świadomości ekologicznej uczniów, 29 października w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne pt. „ Opakowania papierowe, szklane, plastikowe i metalowe - Co, gdzie wyrzucić?”.

Podczas spotkania uczniowie przypomnieli sobie znaczenie pojęć: opakowanie, odpad, recykling. Dzieci z prezentacji multimedialnej dowiedziały się o zasadach segregowania odpadów jakie obowiązują w obecnie funkcjonującym systemie gospodarowania odpadami. Dowiedziały się dlaczego segregacja odpadów jest tak ważna, jak należy robić to prawidłowo, co dzieje się z odpadami po odebraniu ich od mieszkańców i jak można je ponownie wykorzystać. Zadaniem dzieci było posortowanie odpadów do pojemników oznakowanych odpowiednimi kolorami. Dzieci robiły to chętnie i prawidłowo. Następnie uczniowie praktycznie przećwiczyli umiejętność odróżniania aluminium od innych metali.

Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały magnesy, którymi będą mogły sprawdzić, czy dany produkt jest wykonany z aluminium, czy też z innego metalu.

 

 

 

Opracowali: Wychowawcy klas I-III

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj