Szlakiem bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego

2018-11-13 18:58:00, komentarzy: 0

19 października 2018 roku uczniowie klasy VIII A wyruszyli na wycieczkę szlakiem Alka, Zośki i Rudego. Było pochmurnie, ale ku naszej uciesze nie spadła ani jedna kropla deszczu.

Piątkowy poranek rozpoczęliśmy od spaceru alejkami Łazienek Królewskich. W Mauzoleum Walki i Męczeństwa wysłuchaliśmy przejmujących informacji na temat dawnej siedziby gestapo, która znajdowała się w alei Szucha. Braliśmy udział w akcji pod Arsenałem. Każdy z uczniów musiał wejść w rolę jednego z uczestników wydarzeń z 26 marca 1943 roku. Chociaż odbicie Rudego było trudnym zadaniem, miło wspominamy ćwiczenia dramowe. Po odpoczynku ewakuowaliśmy się na Stare Miasto, gdzie opowiadaliśmy o dziejach kilku warszawskich pomników. Zatrzymaliśmy się przed pomnikiem Jana Kilińskiego, pomnikiem Małego Powstańca oraz przed najokazalszym - Pomnikiem Powstania Warszawskiego. Byliśmy także na Wojskowym Cmentarzu Powązkowskim. Zapaliliśmy znicze na grobach Rudego, Alka i Zośki. Naszą wyprawę zakończyliśmy w Muzeum Więzienia Pawiak.

Wycieczka okazała się doskonałą pointą lektury pt. "Kamienie na szaniec". Jak to mawia nasz kolega z klasy VIII B - zakończyliśmy ją z przytupem .

Julia Leszczyńska

pod kierunkiem J. Jackiewicz-Szuby

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj