ŚWIĘTO DRZEWA

2018-10-13 09:45:33, komentarzy: 0

„Kto chce być silny jak dąb, niech spożywa chleb wypiekany na jego liściach. Kto szuka odpowiedzi jaka będzie jego przyszłość, znajdzie proroczy sen pod drzewem brzozy. Kto pragnie zdrowych zębów dla swojego dziecka, powinien umieścić wypadające mleczaki  w pniu drzewa…”                                                                                                                                                   

10 października w całym kraju dzieci sadzą drzewa. To święto zorganizował Klub Gaja w celu zwrócenia uwagi na środowisko przyrodnicze, które jest naszym domem. O Święcie Drzewa pamiętali także nasi uczniowie.  Dzieci  z klas IVa i IVb wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, zorganizowanych w ogrodzie szkolnym, których motywem przewodnim było drzewo. Młodzi przyrodnicy poznali różne rodzaje drzew, ich znaczenie dla człowieka, dowiedzieli się co lubią drzewa, a czego nie, rozwiązywali zagadki o tematyce leśnej. Na koniec uczniowie posadzili dwa drzewa wolności, a z okazji Święta Drzewa, wysoko na niebie, pojawiły się kolorowe bańki mydlane.  

I tak kolejna lekcja wychowawcza za nami. Było inaczej niż zwykle, a to już wystarczy, aby wzbudzić zainteresowanie tematem, zachęcić do aktywności i twórczego działania.

 

                                                                                                                 Danuta Zychowicz

                                                                                                        Małgorzata Komorowska

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj