Pierwsza wycieczka klasy drugiej

2018-10-13 09:44:19, komentarzy: 0

3 października  uczniowie klasy drugiej spotkali się w Miejskiej Bibliotece Publicznej z poetką, pisarką, emerytowaną nauczycielką – Panią Stanisławą Gujską.

Poetka w niezwykle ciekawy sposób zaprezentowała zebranym swoją twórczość. Opowiadała o leśnych skrzatach, kamykach-patykach, pandzie Mince i innych bohaterach. Zachęcała dzieci do aktywnego udziału w literackiej przygodzie. Uczniowie mogli posłuchać ciepłych, wesołych i mądrych utworów poetki, które sama im przeczytała. Podczas spotkania nie zabrakło uśmiechu, zasłuchania w opowieści i czytane wiersze oraz dobrej zabawy. Nie obyło się bez osobistego kontaktu z panią Stanisławą, która chętnie wpisywała imienne autografy w książkach zakupionych przez uczniów. Na koniec dzieci serdecznie podziękowały Pani Stanisławie i obdarowały pisarkę bukietem jesiennych kwiatów.

Drugą atrakcją wycieczki były zajęcia edukacyjne pod hasłem „Warsztaty wypiekania pizzy” w mińskiej pizzerii Diavola. W tym dniu dzieci miały niepowtarzalną okazję, aby dowiedzieć się ciekawostek o tej najpopularniejszej włoskiej potrawie. Uczniowie zasiedli przy wspólnym stole, na którym przygotowane były nakrycia i karty menu. W krótkim wstępie została przedstawiona historia powstawania pizzy. Następnie dzieci podzielone na grupy myły rączki, zakładały profesjonalne fartuszki i przygotowywały od podstaw swoją własną prawdziwą pizzę. Każdy mógł indywidualnie udekorować ją według własnego pomysłu.

Po wypieczeniu odbyła się konsumpcja dzieł kulinarnych. Zajęcia pozwoliły uczniom odkryć przyjemność samodzielnego przygotowania posiłku.

 

Opracowała Elżbieta Roguska

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj