Nagrodzona biblioteka

2019-02-11 20:54:51, komentarzy: 0

Konkurs z kotylionem

To niesamowite, nawet kiedy biblioteka jest zamknięta, to i tak działa. A jak, posłuchajcie. W listopadzie świętowaliśmy 100lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, biblioteka także włączyła się w obchody pomimo zamkniętych drzwi. Biblioteka szkolna wzięła udział w ogólnopolskim konkursie na najciekawszą propozycję świętowania 100lecie w bibliotece. Konkurs ogłoszony przez Lustro biblioteki. Siedząc w domu i tęskniąc za czytelnikami i biblioteką wymyśliłam, że świętować można poprzez napisanie kreatywnego opowiadania zawierającego 100 słów, a także poprzez warsztaty kulinarne, gdzie w menu znajdą się potrawy sprzed 100 lat, lub takie w kolorach biało- czerwonych, a także własnoręczne sporządzone przepisy na niepodległość. Moje pomysły zostały docenione i nagrodzone I miejscem, w nagrodę otrzymaliśmy 10 książek z serii „Czytam sobie z kotylionem”. Książki dla młodszych czytelników już cieszą się popularnością.

http://lustrobiblioteki.pl/2018/11/5-dzialan-bibliotek-w-ramach-100-lecia-niepodleglosci/

 

"Przepis na niepodległość

Biblioteka w Szkole Podstawowej im. Rodziny Sażyńskich w Starej Niedziałce postanowiła zgotować swoim uczniom nie lada atrakcje. Pierwszą była organizacja warsztatów kulinarnych – uczestnicy przygotowywali potrawy z 1920-1930 roku i piekli ciastka w biało-czerwonych kolorach. Na warsztatach tworzono również autorskie przepisy na niepodległość – wśród składników znalazły się: szklanka odwagi, łyżka demokracji i nie tylko. Wszystkie stworzone przepisy trafią do bibliotecznej książki kucharskiej – opowiada Urszula Mastelarz."

 

 

 

Nagrodzona

Miło mi poiformować, że biblioteka szkolna po tytule mistrza promocji czytelnictwa może pochwalić się kolejnym wyróżnieniem.KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty Konkurs na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2017/2018. Wszystkim uczestnikom Konkursu bardzo serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Życzymy wytrwałości w dalszych działaniach na rzecz szerzenia kampanii czytania.

W tym roku Jury przyznało Nagrodę Specjalną oraz 3 Nagrody ponadto 6 Wyróżnień Specjalnych i 7 Wyróżnień.

Nagroda Specjalna – Anna Zielińska z Jasła

Nagrody – Ewa Sobieraj z Ożarowa Mazowieckiego, Anna Giniewska z Gorzowa Wielkopolskiego, Elżbieta Krzysiak z Jasła.

Wyróżnienia Specjalne - Edyta Cisło z Kielc, Grazyna Kunka z Prudnika, Anna Hiller z Częstochowy, Ewa Sobczyńska z Gostkowa, Dorota Bębenek z Michałowa, Urszula Mastalerz ze Starej Niedziałki.

Wyróżnienia – Maria Kucharska z Jastrzębia Zdrój, Danuta Szlęzak ze Sławkowa, Małgorzata Węgrzyn z Krosno, Anna Ciszewska z Woźnic, Marzena Stępkowska ze Słupska, Grażyna Zuchowicz z Pińczowa, Beata Makowska z Jaksiców.

 

 http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/index.php?opcode=WYBIERZ_STRONE&param1=1387

 

 

Czytam z bakcylem

 

Czytać można na wiele sposobów. Tak jak wiele osób może zachęcać nas do czytania. Jednak czy można czytać z bakcylem? Okazuje się, że tak. Udowodniła to grupka uczniów z klas IV-V szkoły podstawowej, którzy podzielili się na dwie grupy. Jedna to wzorowi czytelnicy, którzy kochają czytać, pogrążają się w lekturze. A druga to bakcyle, które przebrane za postaci z książek zachęcają do czytania. Z naszej zabawy wyszły ciekawe zdjęcia, które zostały docenione przez organizatorów konkursu "Czytam sobie z bakcylem" i zajęliśmy I miejsce. W nagrodę poza świetną zabawą otrzymaliśmy do biblioteki szkolnej 4 książki. W konkursie udział wzięli IV a- Mateusz, Oskar, Bartek, Szymon, Wojtek, Wojtek, IV b- Karol, Kamil, Bartek, Natalia, V a- Amelia, Bartek, V b- Amelia, Gabriela, Ania, Wiktoria, a zdjęcie wykonała p. Ula.

 

http://lustrobiblioteki.pl/2018/12/5-sposobow-na-zarazenie-innych-bakcylem-czytania/

 

 

Urszula Mastalerz

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj