Mali kolędnicy

2018-12-28 17:19:01, komentarzy: 0

       Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

Dnia 19 grudnia 2018, jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pt.” Mali kolędnicy”, zostały one przygotowane przez najmłodszych uczniów naszej szkoły i dzieci z przedszkola. Spektakl przybliżył widzom zdarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat - historię dzieciątka Jezus, Maryi i Józefa. Nie zabrakło także  diabełka, pastuszków, aniołków i Trzech Króli. Młodzi aktorzy ubrani byli w  przepiękne stroje, co dodawało realizmu poszczególnym scenom. Świątecznej magii i uroku występom dodawały piękne układy taneczne do kolęd i pastorałek wykonywane m in.  z chustami, dzwoneczkami i gitarami.

       Jasełka  wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a dzieci swym pięknym występem podbiły serca publiczności, która nagrodziła ich gromkimi brawami. Po zakończonym spektaklu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Agnieszka Natorff-Gałka, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj