Dzień Języka Ojczystego

2019-04-18 19:54:12, komentarzy: 0

W dniach 18-28.02.2019 roku w szkole obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego pod hasłem ,,Poprawna polszczyzna".

Propagując ideę popularyzacji wiedzy na temat języka ojczystego, promowania języka ojczystego oraz kształcenia umiejętności porozumiewania się przygotowaliśmy dla uczniów szereg atrakcji.

 Przedstawiciele klasy IV-VIII i IIIg wzięli udział w  czterech konkursach: ,,Odwrócone dyktando’’, ,,Konkurs kaligrafii’’, ,,Konkurs pięknego czytania’’ oraz ,,Poprawna polszczyzna’’. Natomiast uczniowie klas I-III mogli zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie podczas Konkursu Recytatorskiego.

Została uruchomiona również skrzynka ,,Masz pytanie?". Uczniowie mieli możliwość zadać pytanie związane z pisownią lub odmianą jakiegoś słowa, a nauczyciele poloniści na nie odpowiedzieli.

Podobnie jak w poprzednich latach realizacja tego projektu spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy  mieli możliwość rozwijać swoje kompetencje językowe. Nie bez znaczenia był też fakt, że na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody w całości ufundowane przez Radę Rodziców z naszej szkoły, za co ogromnie dziękujemy.

Po podsumowaniu punktów zostali wyłonieni laureaci.

I miejsce zajęli uczniowie z klasy VIII a, kolejne VII i VI. Zwycięskie klasy otrzymały bony pieniężne o wartości, 100, 75 i 50 złotych ufundowane przez Radę Rodziców. Obchody dnia języka ojczystego przybrały także formę gazetek ściennych i cytatów umieszczonych w łazienkach. W ramach obchodów dnia języka ojczystego 28.02 odbył się konkurs recytatorski im. Marii Kownackiej dla klas I-III Sp. Tu najlepszymi recytatorami okazali się Fabian Zalewski, Mikołaj Rybacki, Olek Abramowski i Michalina Wotlińska.

 

  Urszula Mastalerz, Elżbieta Araźna


            SERDECZNIE GRATULUJEMY!

 

 

 

 

 

 

                                         

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj