„Kultura i sztuka na wyciągnięcie ręki…”

2019-06-10 22:54:25, komentarzy: 0

     Zgodnie z podstawą programową, w której przewidziana jest organizacja zajęć wspierających poznawanie kultury narodowej, odbiór sztuki i potrzebę jej współtworzenia, 24 maja uczniowie klasy II i III wyruszyli na wycieczkę dydaktyczną do Warszawy.

     Pierwszym etapem podróży było Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Za sprawą Polskiej Orkiestry Radiowej dzieci miały doskonałą okazję do przyjrzenia się pracy zespołu, a jednocześnie wysłuchania pięknej muzyki na najwyższym poziomie wykonawczym. Dla dzieci była to możliwość zobaczenia jak wygląda, pracuje i brzmi orkiestra w jej pełnym ok. 60-cio osobowym składzie. Próbę prowadził Dyrektor Artystyczny Polskiej Orkiestry Radiowej – Michał Klauza. Kolejnym punktem wycieczki był Pałac i Park – Królikarnia, kryjąca na swoim terenie wiele ciekawych miejsc. Przekraczając bramę ogrodu, drugo i trzecioklasiści mogli podziwiać różnorodne dzieła m.in. interesujące „Głowy wawelskie”, czyli rzeźby głów wybitnych polskich artystów autorstwa Xawerego Dunikowskiego.

     Aktywny spacer po parku z mapą w ręku dostarczył dzieciom wielu emocji i wrażeń. Kwintesencją wizyty w Królikarni były warsztaty „Rzeźba w glinie”, podczas których każdy mógł ulepić dowolną rzecz z gliny. Uczniowie wykazali się niesamowitą pomysłowością i cierpliwością. W nagrodę mogły swoje dzieła zabrać do domu. Wszystkich ucieszyły własnoręcznie wykonane pamiątki.


Elżbieta Roguska i Barbara Rońda

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Zachęcamy wszystkich 
do korzystania 
z e-podręczników.
Kreator strony - przetestuj