AKTUALNOŚCI 2016/2017


Spotkanie z Policjantem

2017-03-13 17:36:31, komentarzy: 0

Nasza szkoła podejmuje wiele działań edukacyjnych, które służą eliminowaniu zagrożeń i niebezpieczeństw. W czasie lekcji już najmłodsi dowiadują się co zrobić, aby być bezpiecznym na drodze, w szkole i w domu. Nauczyciele dbają, aby uczniowie potrafili unikać zagrożeń, a gdy zaistnieją radzić sobie z nimi. Jednym z wielu działań realizowanych w naszej szkole mających na celu profilaktykę zagrożeń jest współpraca z policją.

     7 marca odbyły się dwa spotkania z polcjantem panem Zbigniewem Kołakiem. Pogadanki tematyczne zarówno w klasach I-III i oddziałach przedszkolnych dotyczyły zachowania bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią. Przedstawiciel policji omówił obowiązujące zasady ruchu drogowego. Podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi i omówił sposoby unikania ich. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, odgrywali role, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali pytania na nurtujące je zagadnienia. Na zakończenie dzieci zaśpiewały piosenkę  i wspólnie z panem policjantem zatańczyły.
  Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Mamy nadzieję, że dzięki takim wizytom policjant będzie postrzegany przez dzieci, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze można zwrócić się o pomoc.

 

Elżbieta Roguska

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator strony - przetestuj